PROBLEMY Z PAMIĘCIĄ

napisał/a: MariannaWawa 2009-07-15 13:47
Spróbuj poćwiczyć pamięć np grami z www.memo.pl/gry
napisał/a: werkaaa 2009-07-21 20:52
Fajna ta stronka:) Polecam też sudoku;)
napisał/a: Raiss 2009-07-22 00:09
Ważny jest sen, odżywianie i ćwiczenie pamięci. Na tej stronce memo.pl jest dużo cennych rad. Poza tym książki, łamigłówki i inne tego typu ćwiczenia powinny pomóc.
napisał/a: MariannaWawa 2009-07-22 00:10
no jest całkiem przystępna oraz sporo ma newsów . Mi się przydała jak dziadek zaczynał mieć problemy z pamięcią
napisał/a: werkaaa 2009-07-22 20:23
No moja babcia też coraz mniej pamięta... Nie bardzo wiem, co robić...
napisał/a: MariannaWawa 2009-07-22 20:33
Mojemu dziadkowi lekarz przepisał memotropil - w internecie ma opinie pozytywne. Zawiera aktywny składnik( teraz nie pamiętam jaki :( ) poprawiający krążenie mózgowe. Najlepiej idz do lekarza sama na rekonesans lub z babcią:

„Wczesne rozpoznanie zaburzeń pamięci i zaburzeń poznawczych jest niezmiernie istotne, gdyż pociąga za sobą następstwa terapeutyczne. Ich przyczyną mogą być bowiem nie tylko łagodne zaburzenia poznawcze uwarunkowane wiekiem, ale także depresja, czy też choroby mózgu prowadzące do otępienia m.in. zaburzenia krążenia mózgowego, choroba Alzheimera, otępienie czołowo-skroniowe, otępienie z ciałami Lewy'ego. Dokładne rozpoznanie i zróżnicowanie występujących zaburzeń pamięci i zaburzeń poznawczych może wykonać jedynie wyspecjalizowany neuropsycholog przy współpracy z neurologiem.” http://memo.pl/jak_dbac/wykryc


poczytaj sobie na tej stronie a ja jak chcesz to powklejam to co mam bo się tym interesuje:)
napisał/a: Raiss 2009-07-23 03:37
Osoby starsze najlepiej jak najszybciej zaciągnąć do lekarza i zdiagnozować, co się dzieje. Problem z pamięcią jest często spotykany u osób starszych, ale to nie znaczy, że nie da się z tym nic zrobić :)
napisał/a: MariannaWawa 2009-07-23 11:37
Ten aktywny składnik to piracetam, poprawia krążenie w mózgu.

pl.wikipedia.org/wiki/Piracetam
napisał/a: werkaaa 2009-07-23 20:16
Babcia za żadne skarby nie pójdzie do lekarza, wręcz się obraża, kiedy jej to proponujemy... Wolałabym iść z nią, musze tylko znaleźć jakiś podstęp...
napisał/a: MariannaWawa 2009-07-24 11:38
Najlepiej wymyśl że są darmowe wizyty lub badania i można coś wygrać- trochę kłamstwo ale raczej nie szkodliwe
napisał/a: werkaaa 2009-07-24 21:11
Wiesz emeryci i tak mają darmowe wizyty, bo są ubezpieczeni, ale masz rację- muszę zastosowac jakiś fortel:)
Bo gdy już umówimy babcię do lekarza, żeby iśc razem z nią to ona przekłąda wizytę i gdy my dzwonimy, żeby zapytać o której po nią przyjechać to mówi, ze już była:) Wiem, że ona to robi, by nas nie martwić, ale wtedy martwi nas bardziej...
napisał/a: MariannaWawa 2009-07-25 16:34
Ja raz tak miałem ze starszą wiekowo ciocią, jak nie zmusisz prawie lub nie wytłumaczysz to nie dadzą się zabrać- jakby szli na pluton... Trza być twardym..