PROBLEMY Z PAMIĘCIĄ

napisał/a: Agusia15r 2011-02-02 14:44
Witam.
Mam 20 lat i jestem studentką. w ostatnim czasie zauważyłam ogrmne problemy z moją pamięcią.
Kilka razy coś mówie i powtarzam sie wielokrotnie... Zaczęło to już przeszkadzać moim bliskim, gdyż cały czas już mówią że mówiłam to wczoraj albo kilka dni temu. nie pamiętam również co robiałm dzień, dwa dni temu. Jeste przed sesją i mam ogromne problemy z nauką, nie moge się skupic wszystko mi przeszkadza. Jak cos mówie lub opowiadam to zapominam sensu mojej wypowiedzi i tego głównego problemu do którego dążyła moja wypowiedz.
Mam równiez problem z okazywaniem uczuć i określaniem ich.

Bardzo prosze o radę i o pomoc...
Z góry dziękuję... :)
napisał/a: szatek89 2011-03-08 02:33
Obecnie mam 22lata, że mam problemy z pamięcią zauważyłem tak mniej więcej około 14 roku życia,chociaż wtedy raczej nie był to tak wielki problem i nie były to duże luki więc nie zwracałem na to za dużej uwagi.Swego czasu z powodu silnych migren skierowano mnie do neurologa powiedziano, że ogólnie wszystko ok ale mam dziurę w mózgu co może powodować problemy z pamięcią. Nawet było to jakoś fachowo nazwane ale nie zabardzo mam teraz jak sprawdzić tą nazwę. Wtedy nie było jeszcze tak źle no ale gdzieś od 18 roku życia coraz bardziej zacząłem zdawać sobie sprawę z rzeczy i wydarzeń których nie pamiętam, a obecnie mam wrażenie że po prostu zapominam coraz więcej.Z pamięcią krótkotrwała nie jest jeszcze tak źle, myślę że ten rodzaj pamięci w dużej mierze zależy od nas i jest trochę sposobów żeby ja poprawić tak jak pisano powyżej, chociaż tez mam czasami kłopoty z tym co się działo niedawno.Jednak o wiele gorzej jest z pamięcią długotrwała. Praktycznie okres dzieciństwa jest prze zemnie zapomniany, oczywiście są jakieś wspomnienia ale chyba wynika to z tego,że często się rozmawiało o jakiś sytuacjach, chociaż uczestnicząc w rozmowie o jakimś wydarzeniu z przeszłości w którym brałem udział często czuje pustkę w głowie jak by mnie tam nie było i uśmiechając się tylko przytakuje...

Nie wiem jednak jak i czy jest to możliwe aby przypomnieć sobie o tym o czym już zapomniałem, i nie znam metod poprawiania pamięci długotrwałej no ale żyje się dalej i póki pamiętam jak mam na imię jest ok :)...Zdaje sobie tez sprawę ze ten watek jest trochę zapomniany i mało kto to czyta ale jak się o czymś napisze to się lepiej można poczuć a cale myślenie o tym ze się nie pamięta trochę dołuje ....
napisał/a: kenorb 2011-07-21 15:08
apriliamoto napisal(a):Witam jestem tu novy mam ogromne problemy z pamięciom mam 32 lata szkołę średnią kończyłem na amfie parę lat paliłem hasz i marysie jeszcze lepiej jak było pomieszane z amfą brałem też lsd i teraz nawet zastanawiam się nad nazwą tego co jeszcze. ... jestem wrakiem mózgowym raz pamiętam bardzo dobrze a następnego dnia jak upośledzony w zakładzie którym obecnie pracuję nikt o niczym nie wie.

Na pamiec oraz odpowiednie dotlenienie mozgu: Aniracetam, Oxiracetam lub Pramiracetam (ktory lepiej bedzie Ci dzialal)
Na regeneracje mozgu podobno Centrophenoxine dziala (ew. ALCAR).
Mozesz takze sprobowac 'Get Smart', ktory ma wszystko powyzsze, mozna kupic np. tu (http://smart-drugs.net/Get-Smart.htm)
Jezeli uwazasz ze drogi, to przelicz ile wydajesz na papierosy i alkohol.
napisał/a: zbyster 2011-08-17 10:40
jeśli masz probelemy z pamięcią i koncentracja polecam lekturę książki: http://www.zlotemysli.pl/wiedzazafree,1/koszyk/dodaj-produkt/4738.html
napisał/a: Wiktoria123 2012-10-13 00:02
Witam! Chociaż mam dopiero 17 lat, moim problemem jest również pamięć. Mam słąbą pamięć zarówno tę krótkotrwałą jak i długotrwałą. Od kiedy pamiętam moja pamięć nie byłą najlepsza,ale w ostatnich miesiącach szczególnie to odczułąm(może dlatego, że właśnie teraz, w liceum jest mi szczególnie potrzebna). Ten poblem bardzo mnie męczy, czuję się przez to gorsza od innych, mało inteligentna... ktoś mógłby po moich dobrych ocenach w szkole stwierdzić, że wszystko z moją pamięcią jest w porządku,ale tak nie jest! Ja ledwie daję radę! Najpierw siędzę i wkuwam z JEDNEGO przedmiotu kilka godzin(bo nie mogę zapamiętać, tak jak większość osób z mojej klasie, po 1-3 razach przeczytania), potem dostaję 5, a po dwóch dniach już nie pamiętam tego materiału... Ze szkoły, z lekcji nie wynoszę nic, nie umiem zapamiętywać tego co mówią do mnie nauczyciele na lekcjach, choć staram się maksymalnie skupić. W życiu codziennym też mmożna mi powtarzać coś milion razy, a ja i tak zaraz tego nie pamiętam. A potem czuję się strasznie głupio, jak mama każe mi coś zrobić(czego obsługę mi już wyjaśniała), a ja nie pamiętam jak! Mama zazwyczaj wtedy mówi, że to dlatego, że jej nie słucham, "słucham jednym uchem, a drugim wypuszczam", nie koncentruję się... a tak nie jest! Ja naprawdę staram się zapamiętać, ale często nie mogę!!! Wydaje mi się nieraz, że aby się czegoś w życiu nauczyć musiałabym to nieustannie dzień w dzień powtarzać,ale tak się nie da!(zresztą nawet jakby doba miała 50 godzin to bym najzwyczajniej w świecie dostałą na głowę...) Ja nie mogę zrozumieć jak koleżanki i koledzy ucząć się o WIELE mniej ode mnie są w stanie zapamiętać i PAMIĘTAĆ TO przynajmniej przez pewien czas.(strasznie im zazdroszczę...) Zauważyłam także,że ja po jednokrotnym przeczytaniu tekstu, np. podręcznika z historii, geografii, itp. kompletnie NIC nie pamiętam! I proszę sobie wyobrazić tę sytuację i postawić się na moim miejscu: np. pan od historii każe nam przeczytać pół strony z książki,abyśmy później wspólnie dyskutowali i pyta mnie... a ja mówię:"nie wiem" on na to:"przecież przed chwilą to czytałaś", a ja na to:"ale już nie pamiętam"........Bardzo proszę o jakąś pomoc i radę, bo ja już nie mogę dłużej tego znieść...proszę... (mail: wikcia_95@o2.pl)
Pozdrawiam
napisał/a: feminae 2013-06-19 10:00
Polecam Ci noopept. Zamówiłam go na braindpoing. Starcza mi jedno opakowanie na miesiąc, efekty są szybkie- znaczna poprawa pamięci i koncentracji. Odbudowuje neurony
napisał/a: natasza_rei 2014-05-19 19:43
Witam,
Pisze bo mam taki problem, który coraz bardziej mnie martw. Mam 25lat i od jakiegos czasu (z 2lata) zauważyłam,że często o czymś zapominam. Nie chodzi mi tu o zwykłe problemy z koncentracja i nie moc zapamiętania czegoś do nauki. Chodzi o to,że jak ktoś mi coś powie po jakims czasie (tygodniu, dwóch) nie mapietam, np. ostatnio tata mowił mi ze zostawił w moim bagażniku butelke z płynem chłodniczym, dzis podczas rozmowy telefonicznej mi o tym mowił,a ja nawet nie mogłam sobie przypomniec tej rozmowy, po czym cos mi zaczeło switac,ale nie wiem czy sobie nie wmowiłam ze przypomina mi sie. Gdy sie z kims umawiam na jaks dzien na spotkanie, to wole sobie właczyc przypomnienie, bo boje sie ze nie zapamietam. Czasami zdarza sie ze np. jednego dnia mama prosi mnie o zrobienie czegoś nastepnego dnia, potem zapominam i ona mi przypomina pytaniem czy to zrobiłam.
Moze to cos błachego,ale tak sie zaczynam nad tym zastanawiac czy to nie normalne, tym bardziej ze moj dziadek w wieku ok.70lat zaczał chorowac na alzheimera i sie zastanawiam (moze głupio) czy ja nie bede miała podobnych problemów, choc wiem ze jestem za młoda na takie problemy.
Prosze o odpowiedz.