PROBLEMY Z PAMIĘCIĄ

napisał/a: looser 2009-12-30 00:49
Tu macie moje gg jakby ktoś chciał pogadać... wiecie zawsze dobrze z kimś pogadać kto was zrozumie. W każdym bądź razie trzymajcie się!
napisał/a: klaudia41 2009-12-31 23:42
tak, jak tylko chcę się wybrać do ogólnego to mama tłumaczy to osłabieniem czy jakimiś niedotlenieniami. Od pory pisania mam to częściej i będe musiała wybrać się sama.
napisał/a: terka33 2010-01-01 09:07
klaudia4 napisal(a):tak, jak tylko chcę się wybrać do ogólnego to mama tłumaczy to osłabieniem czy jakimiś niedotlenieniami. Od pory pisania mam to częściej i będe musiała wybrać się sama.

Kluudia skoro tak nie zwlekaj tylko wybierz się sama bo wiesz że wszędzie sa długie terminy.
Tego nie możesz lekceważyć szkoda że mama taka mało "zorientowana" i obojętna:(
Szukaj pomocy i podziel sie wiadomościami;jestem z Tobą trzymam za Ciebie:)))
Wszystkiego najlepszego przede wszystkim zdrowia:))))
napisał/a: geometryk 2010-01-26 13:17
Witam! Mam podobne problemy z pamięcią. Wkrótce studia a ja zapominam jak dzwonie do kogoś o co miałem się zapytać... Mam problemy z koncentracją i pamięcią. Czytając książkę czytam wolno, żeby coś zrozumieć, ale i tak nie rozumiem treści :( Nie pamiętam nawet imion bohaterów. Nie palę, nie ćpam, nie pije alkoholu. Żyje w dość dużym stresie i częściowo już mam z tego depresję. Czy są może jakieś leki, które pomogą mi poprawie koncentracji, pamięci?
napisał/a: terka33 2010-01-26 13:55
geometryk napisal(a):Witam! Mam podobne problemy z pamięcią. Wkrótce studia a ja zapominam jak dzwonie do kogoś o co miałem się zapytać... Mam problemy z koncentracją i pamięcią. Czytając książkę czytam wolno, żeby coś zrozumieć, ale i tak nie rozumiem treści :( Nie pamiętam nawet imion bohaterów. Nie palę, nie ćpam, nie pije alkoholu. Żyje w dość dużym stresie i częściowo już mam z tego depresję. Czy są może jakieś leki, które pomogą mi poprawie koncentracji, pamięci?

Tak sa tylko wybierz się do lekarza.
napisał/a: geometryk 2010-01-26 14:00
A coś na własną rękę co mógłbym kupić w aptece?
napisał/a: Agnes1212 2010-01-28 21:34
Kochani!
Mam 20 lat i moje problemy z pamięcią zaczęły się.. no właśnie już nie pamiętam kiedy, w każdym razie dawno.Jestem na studiach i nie umiem zapamiętać materiału który mam się nauczyć, zazwyczaj lecę na ściągach, na naukę poświęcam dużo czasu i kiedy wydaje mi się że nauczyłam już wszystkiego, na egzaminie potrafię wszystko zapomnieć, mam porostu pustkę w głowie.Bardzo często mam bóle głowy, owszem biorę tabletki na mól głowy ale one działają tylko chwile, mam również problemy z wypowiadaniem się tzn. czasem układam nie logiczne zdania i jąkam się. Moje ręce są cały czas zimne, czasem mi się trzęsą a do tego strasznie się pocę, mam coś takiego też ze bez powodu płacze, albo jak ktoś podniesie na mnie głos to łzy mi same lecą. A co na to moi rodzice? Mama mówi tylko " weź sobie tabletkę uspokajająca a ci na pewno przejdzie" siostra i tata " weź nie histeryzuj,nie rycz.. beksa " itp. Nie mam w domu wsparcia, wszyscy mówią że ja sobie to wymyślam, a ja nie wiem co robić :(( a i jeszcze mam taki problem ze jak coś tłumaczymy na zajęciach < bo jestem na anglistyce> to mi zawsze nie starcza czasu na przetłumaczenie tekstów. Proszę pomóżcie mi!! Pozdrawiam
napisał/a: looser 2010-02-04 22:39
Najlepiej zgłosić się do lekarza Wiem ,że to dla Ciebie może być trudny okres ale nie martw się nie tylko ty przez niego przechodzisz.
Lepiej nie bierz tych tabletek na ból głowy ,bo na dłuższą metę Ci nie pomogą. Mam podobne objawy do Ciebie, może to nerwica, może co innego. Na uspokojenie polecam medytację i jakąś muzykę relaksacyjną. Spróbuj uzupełnić magnez (polecam filomag b6)
Ale jak wcześniej powiedziałem zgłoś się do lekarza. trzymaj się!
napisał/a: Iza8866 2010-02-12 16:33
Witam was.
Mam nie spelna 18 i mam problemy z paniecia ktore w zyciu bardzo mi przeszkadzaja. Problemy typy: trzymam pewna rzecz w reku ktora w danym momencie nie jest mi potrzebna potem gdy chce ja uwyc nie moge znalaesc choc caly czas trzymam nia w reku. Zapominam slowek co za tym idze nie moge sie wyslowic ( przez to denerwuje osoby w moim towarzystwie bo mysla ze je lekcewaze) lub pewnych sytuacji. Zaspisze sie do lekarza na nastepny dzien lub tydzien i zapominam o tym.Zapominam roznych parac do szkoly a przez to mam problemy w szkole. Zapoinam imiona moich znajomych. Czasem nie potrafie sie skupic gdy jest jakis halas.Piszac sprawdzian nie potrafie sie zbytnio skupic mysle o tysiacach innych rzeczy. Poloze gdzies telefon lub cos innego za chwile ie moge go znalesc lub gdzy dostane sms po chili zapominam go odczytac.Inna sytuacja: wchodze w przegladarke internetowa po 10 sekundach zapominam co mialam zrobic. Gdy mnie ktos o cos poprosi ide to zrobic w czasie robienia np. herbaty zapominam co dokladnie mialam zrobic. Prosze o pomoc.
napisał/a: dominika2505 2010-02-12 21:34
Zrób badania, morfologię koniecznie, Fe, ferrytynę. Problemy z koncentracją, nauką są obecne przy niedokrwistości z nd żelaza.
napisał/a: martitka1 2010-02-19 00:16
klaudia4 napisal(a):mam poważny problem, ale troszke inny niż te co czytałam. Od dłuższego czasu co kilka tygodni czy miesięcy (nie pamiętam dokładnej rozbierzności) mam takie chwilowe problemy. Polega to na tym, że dosłownie przez krótką chwile zapominam co robie, gdzie idę, z kim a właśnie w tym momencie słyszę co do mnie mówią odpowiadam. Potem dochodzi do mnie już świadomość co i jak, tylko że po takim czymś czuję się strasznie dziwnie. To jest nie do opisania, nie da się opisać tego uczucia. Spotkaliście się kiedyś z takimi sytuacjami, gdzie powinnam się zgłosić. Jestem bardzo młoda i to mnie niepokoi.


Witam! Mam ten sam problem, trudno to opisać... jesteś przez chwile jakby w śnie na jawie, widzisz wszystko z boku i nie wiesz jak sie nazywasz, co robisz itp i dziwnie szumi w glowie. To trwa chwilę, a później jakby się budzisz i zastanawiasz czemu tak się stało... Poza tym mam tez typowe objawy opisywane tutaj tj.: problemy z koncentracją, zniechęcenie do wszystkiego, nie pamiętam wielu rozmów ze znajomymi, ważnych wydarzeń, które przeżywałam a teraz nic nie pamiętam jakby były mi obojętne.
Jestem na trzecim roku studiów i coraz bardziej zaczyna mi to przeszkadzać w nauce i nie tylko...
Jaka może być przyczyna (nie jestem i nie byłam od niczego uzależniona) i gdzie szukać pomocy?
napisał/a: elizear 2010-03-02 22:09
Mam podobne problemy z pamięcią i koncentracją. Ostatnio bardzo się nasiliły. Wpadłam w panikę i trafiłam na tą stronę. Posłuchałam waszych rad i poszłam do lekarza. Zrobiłam badania krwi, poziomu żelaza, glukozy, ALAT, ASPAT, TSH 3, cholesterol. Mam lekko podwyższony cholesterol 201, WBC 10,24, EUT 7,63 i 74,5 LYMPH 16,1, EO 0,9. Reszta jest w normie. Także żelazo. Nie wiem co mam o tym myśleć. Mam 41 lat. Nigdy nie miałam takich kłopotów z pamięcią. Zapominam słów, nie mogę zrozumieć tego co czytam. Zawsze bardzo dużo czytałam. Często nie dociera do mnie treść słów mojego rozmówcy. Mam stany jakby umysł oddzielał się od ciała. Ostatnio nawet moi synowie zwrócili mi uwagę, że coś jest ze mną nie tak. Wszyscy się bardzo denerwujemy. Nie wiem co dalej. Boję się iść do neurologa, ponieważ kiedyś leczyłam się na depresję po kłopotach rodzinnych. Miewam objawy różnych chorób, a po zrobieniu badań okazuje się, że wszystko jest w normie i kończę na lekach na depresję. Ale teraz leki biorę cały czas a z moją pamięcią jest coraz gorzej. Więc co mam o tym myśleć.