Problemy z oddychaniem w czasie snu i drgawki gorączkowe

napisał/a: agusia303 2007-12-23 01:19
Moja 4-letnia córeczka od mniej więcej paru miesięcy ma problemy z oddychaniem po położeniu się do łóżka. Objawia się to tym, że gdy dziecko zaśnie i jej głowa przysunie się do piersi zaczyna chrapać i słychać, że wciąganie a czasami też wypuszczanie powietrza sprawia jej poważną trudność. Laryngolog podczas badania nie stwierdził przerostu trzeciego migdała, dziecko nie ma kataru i nie jest uczulone. W ciągu dnia oddech jest normalny i nie ma żadnych problemów. Wszystko zaczyna się w momencie kiedy dziecko położy się.
Ostatnio pojawił się również kolejny problem. Mniej więcej godzinę po zaśnięciu dziecko dostaje temperatury od 38 do 39 stopni, której prawie za każdym razem towarzyszą drgawki gorączkowe. Ataki są silniejsze bądź słabsze trwają kilka do 10 sekund. Dziecko miało ostatnio infekcję dróg oddechowych. Tak długo jak dostawała antybiotyk nie miała temperatury i nie było drgawek. W momencie skończenia antybiotyku po paru dniach gorączka wracała. Dziecko wzięło już trzy różne antybiotyki i w tej chwili w tydzień po skończeniu ostatniego antybiotyku gorączka znów powróciła razem z drgawkami. Po pierwszym ataku drgawek, który dziecko miało w listopadzie pogotowie zabrało ją do szpitala i została tam na obserwacji przez dobę. Lekarze nic nie stwierdzili i na drugi dzień wyszłysmy do domu. Nie przeprowadzono żadnych badań i powiedziano mi, że nie trzeba robić badania EEG bo drgawki u dzieci są normalnym zjawiskiem. Nie wiem co mam zrobić żeby pomóc mojemu dziecku.
napisał/a: Peter 2007-12-24 09:43
Drgawki po urodzeniu określa się mianem padaczki pourodzeniowej i zwykle samo ustępuje. Natomiast u 4 letniego dziecka to nie jest takie normalne. Dziecko powinno mieć zrobione przynajmniej ogólne badanie krwi (pełna morfologia, CRP), ogólne badanie moczu. Warto, aby dziecko obejrzał neurolog dziecięcy.
Lekarze w mojej opinii bagatelizują sprawę, żeby tylko "na oko" stwierdzić, że to normalne.
napisał/a: angel3 2007-12-26 11:02
Ja,z kardiologicznego punktu widzenia mogę poradzić po prostu ekg. Jeżeli wyjdzie dobrze, to o serce nie musisz się martwić. Jesli jednak wyjdą jakiekolwiek zmiany na tle zapalenia mięśnia sercowego radzę jak najszybciej położyć córkę do szpitala. Istnieje takie podejrzenie, gdyż przebyła ona niedoleczoną infekcję. A podwyższona temp. i nierównomierny oddech może własnie sugerować zapalenie mięśnia. Jedynie drgawki "nie pasują". Zapewne nie jest tak, bo z reguły objawy są słabsze, ale napewno nie zaszkodzi zrobić ekg.