problemy z oddychaniem

napisał/a: puntspusy 2007-03-13 07:44
Mam 27 lat i nastepujacy problem, od niespelna roku mam trudnosci z oddychaniem,do tego od kilku dni zaczely mi sie male zawroty glowy,wydaje mi sie ze jestem bardziej nerwowy niz kiedys,w pazdzierniku 2005 mialem prostowana przegrode nosowa ( wada wrodzona ) w lutym 2006 po przebytej grypie zaczely sie moje klopoty z oddychaniem mam je prawie caly czas( moje cisnienie 130/70), od grudnia 2005 pracuje w pozycji siedzacej przed komputerem czesto po 11 h 5 dni w tygodniu,przytylem od tego czasu 3-4 kilo,poza tym mam niedomkniecie kregu ledzwiowego ( wada wrodzona ) zdaje sie 5tego. Przy wysilku fizycznym nieodczuwam wiekszych problemow z oddychaniem, raczej w trakcie mowienia musze lapac oddech, wydaje mi sie takze ze od czasu problemow z oddychaniem jakos gorzej pracuje moj mozg, jakbym byl nieco otepiony - niezawsze ale czasami.
Niewiem czy kwalifikuje sie z tym do pulmonologa czy moge zasiegnac porady u neurologa, niewiem gdzie sie udac a lekarz pierwszego kontaktu nie potrafi mi pomoc. Prosze o porade, jakakolwiek jestem zalamany ta sytuacja.
napisał/a: Peter 2007-03-13 15:06
Proponuję najpierw do pulmonologa. Konieczna diagnostyka w kierunku astmy. Jeśli możesz, rób częstsze przerwy przy pracy z komputerem. Jeśli nie możesz, to przynajmniej weekend spędzaj aktywnie.
napisał/a: jagoda21 2007-03-29 23:07
Ostatnio dzieje ze mna cos dziwnego,czesto jest mi słabo i mam problemy z odychaniem.zdarza sie to przeważie jak jestem zmeczona albo jak sie czymś zdenerwuje, byłam u lekarza i lekarz stwierdził ze mam naerwice,zapisał mi tabletki lecz po nich nie jest mi lepiej.Niewiem jak sobie z tym radzić bo to sie zdaża coraz częściej i przeważnie na nocnej zmianie w pracy a nie moge co noccke brać przepustek,niewiem co mam dalej robic????