Problemy z oddychaniem(duszność i spłycony oddech)

napisał/a: maro211 2013-04-30 21:13
Witam.
Nie wiem co się ze mną dzieje ale chciałbym napisać i może tu się czegoś dowiem. A więc mam problemy z oddychaniem przez usta, mam również problemy z oddychaniem przez nos ale ten temat jest na inny dział. Od dłuższego czasu zauważyłem że kiepsko u mnie z wydolnością fizyczną. Bieganie czy jakiś intensywny wysiłek sprawiały że bezpośrednio po tym ciężko musiałem oddychać i później po treningach też. Dałem sobie więc spokój ze sportem dopóki nie dowiem się co mi dolega ze strony układu oddechowego. Co ważniejsze zauważyłem że zawsze łapię krótkie(spłycone) oddechy, jeśli chcę złapać głębszy oddech to zaraz dostaję kaszlu i mam uczucie jakby oskrzela się zamykały. Dodam że zawsze odczuwam ucisk w okolicy brzucha i mam uczucie jakbym miał coś ciężkiego na klatce piersiowej. Robiłem spirometrię ale nie wiem czy było to wiarygodne badanie zwłaszcza że było za free w mojej przychodni i nie dowiedziałem się nic. Diagnoza: jest ok. Ha ha ha lekarka prowadząca to badanie olała wszystkich. Trudno muszę szukać dalej.
Proszę o jakieś konkretne sugestie co to może być: przewlekłe zapalenie oskrzeli czy coś innego? Jakie sensowne badania wykonać aby się dowiedzieć co mi właściwie dolega i jak to leczyć. Jeśli ktoś by miał ochotę to śmiało piszcie na priv: mepecki@gmail.com
pozdrawiam