Problemy z oddychaniem a zatoki?

napisał/a: olus536 2016-08-02 18:02
Witam wszystkich serdecznie ;) Jestem 19-letnią dziewczyną. Od kilku lat mam problem z uciążliwą wydzieliną spływającą z nosa do gardła,flegmą a także z inną (przezroczystą i gęstą) wydzieliną,dusznościami,czasami bardzo uciążliwym nieżytem w nosie,chrapaniem,nieraz bólami w skroniach oraz innymi infekcjami. Dodatkowo mam również stwierdzoną alergię. Byłam u laryngologa,który kazał mi zrobić rentgen zatok oraz stwierdził krzywą przegrodę nosową. Dzisiaj wykonałam rentgen. Stwierdziłam jednak,że nie umiem sama zinterpretować jego wyniku a nie mam jeszcze opisu do zdjęcia. Wizytę mam dopiero pod koniec września. Bardzo prosiłabym o interpretacje. Zdjęcie zamieszczam niżej. Nie dałam rady wstawić zdjęcia lepszej jakości z powodu ograniczenia rozmiaru. Zdjęcie jest trochę rozciągnięte. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam :)
napisał/a: radek07 2016-08-03 07:16
Skoro problem trwa kilka lat to powinno się zrobić tomografię komputerową a nie rtg.
Na twoim rtg za dużo nie widać. Zatoki wyglądają na czyste, problem może tkwić w jamie nosowej.

Czy któraś strona nosa zatyka się bardziej?