Problemy z miesiaczka

napisał/a: Kasienka8 2009-12-07 00:03
Witam

Mam 27 lat od 3 lat zaobserowalam u siebie zmiany w miesiaczce jest regularna ale bardzo skapa( zaledwie 2 podpaski na caly okres w dodatku trwa dzien, czasem dwa), przetluszczanie sie wlosow,nadpobudliwosc nerwowa, uderzenia goraca, przybralam na wadze,mam podwyzszony testosteron. Bylam juz u kilku lekarzy ale sami nie wiedza jak sie maja do tego ustosunkowac i jak zdiagnozowac, mialam robione badania hormonalne wszystko z wyjatkiem podwyzszone testosteronu wyszlo w normie , robilam tez testy owulacyjne ktore wykazaly brak owulacji. Na kazdej wizycie ginekologicznej robiono mi USG to badanie nie wykazalo jakichkolwiek zmian , cytologia okazala sie rowniez bardzo dobra bo dostalam 1 grupe.Gdyby nie to , ze jeszcze 3 lata temu wszystko bylo w porzadku i nie dostrzegalam jakichkolwiek niepokojacych mnie zmian nie robilabym z tego problemu aczkolwiek sytuacja sie nie zmienia a za jakis czas bede chciala postarac sie o dziecko dlatego chce wiedziec co mam dalej z tym robic , czy to jest powazny problem ktorego nie powinnam bagatelizowac? i wykonac szereg jeszcze dodatkowych badan .

Z gory dziekuje za odpowiedz
napisał/a: beta32 2009-12-07 07:07
Witaj kasieńko:)
Na poczatek zrobiła bym jeszcze badanie hormonów (stężenie estrogenu,)zbadać tarczycę.....
Takie skrócenie miesiączki może też być przyczyną np. stresu i minąć po kilku miesiącach. Pamiętaj, że przed planowaniem ciazy musisz mieć 100% pewnośc , ze jest z Tobą w porządku. Jeżeli stosujesz tabletki antykoncepcyjne............tez mogą być przyczyną skąpego okresu, może trzeba zmienić je.
napisał/a: wikam2 2009-12-07 08:44
Podwyższony tesosteron może blokować "utrudniać" owulację.
Samo obniżenie stężenia testosteronu nie jest metodą poprawy warunków owulacji w tych przypadkach. Najczęściej stosowane są tu leki pobudzające owulację mimo podwyższonego testosteronu.
Trzeba zbadać przyczynę podwyższonego testosteronu.
Najlepiej iść do ginekologa-endykrynologa. No i zbadać tarczyce.
Lekarze nie wiedzą jak się do tego ustosunkować? Więc zosawili Cie samą sobie???
napisał/a: Kasieniek84 2009-12-07 09:29
Poziom hormonu tarczycy jest ważny. Jeśli praca tarczycy jest zaburzona to ma to wpływ na cykle. Także to warto zbadać jeśli nie miałaś, nie każdy lekarz o\na to wpadnie a t o jest ważne i nie tylko że tak powiem "płciowe" hormony muszą być w normie. Znałam osoby co miały zburzone cykle właśnie poprzez złą pracę tarczycy mimo że inne badania gin były ok