Problemy z kręgosłupem szyjnym i lędziwiowym

napisał/a: asproten 2007-07-20 13:02
Witam
Jestem po badaniu MR.
OPIS
Badanie wykonano w sekwencji TSE w czasie T1 i T2 zależnym.
Wysokość trzonów kręgów zachowana. zmiany zwyrodnieniowe typu II wokół krążka międzykręgowego L5-S1. W czasie T2 intensywność sygnału tego krążka jest obniżona co świadczy o zmianach degeneracyjnych. Lumbalizacja kręgu S1. Tylne uwypuklenie krążka międzykręgowego L4_l5 wywołuje niewielki ucisk worka oponowego. Korzenie nerwowe wolne. Na wysokości L5-S1 tylna przepuklina krążka uciska worek oponowy i zwęża dolną część lewego otworu międzykręgowego. Korzenie nerwowe wolne Osteofitoza tylna na poziomie S1-S2 nieznacznie uciska worek oponowy. Korzenie nerwowe wolne. Pozostałe zobrazowane przestrzenie międzykręgowe w normie. Stożek rdzenia kręgowego i korzenie ogona końskiego bez nieprawidłowości.
W związku z tym mam pyt. jak sobie pomóc , bo ból jest uciążliwy i nie mogę nic zrobić bo zaraz daje o sobie znać kręgosłup . proszę o poradę
napisał/a: Christine1 2007-07-22 12:47
Kto kierował cię na to badanie? Czy byłeś już u lekarza z tym wynikiem? Jeśli tak, to co zalecił lekarz?
napisał/a: amelka113 2011-08-25 20:08
Osobiście na tego typu schorzenia polecam turnusy rehabilitacyjne - sama bywam, bo też mam niemałe problemy z kręgosłupem i bardzo sobie chwalę:) Zamiast zwykłych wczasów - "wczasy" + poprawa stanu zdrowia i samopoczucia przede wszystkim:) dzięki dofinansowaniom myślę, że każdy mógłby sobie na to pozwolić, tym bardziej, że ceny też nie są jakoś wygórowane, np. rehabilitacja nad morzem http://www.patrona.pl/osrodek-rehabilitacyjny-Kolobrzeg-14-4 a teraz konkurs! Można wygrać bony na wczasy dla dwóch osób o wartości 300zł!