Problemy z gardłem.

napisał/a: t0m3czek 2006-10-15 16:41
Witam.

Od dziecka mialem zawsze problemy z gardlem. W ostatnim roku (teraz mam 19 lat) infekcje te nasilily sie i mialem je bardzo czesto. Moj organizm nie radzil sobie z choroba wiec zawsze konczylo sie na antybiotyku. Ostatnio jednak mimo zazycia antybiotyku stan gardla polepszyl sie lecz pozostal lekki stan zapalny, ktoremu towarzyszyl stan podgoraczkowy ok 37,2C. Laryngolog stwierdzil ze mam "przewlekly niezyt gardla" i przepisal mi Eurespal 2x1 oraz Ascorutical 3x1, powiedzial rowniez ze nie powinna temu towarzyszyc taka wysoka temperatura. Od lekarza rodzinnego dostalem skierowanie na morfologie i rozmaz krwi oraz ogolne badanie moczu. Co o tym myslicie? Od 2 tygodni biore Eurespal i Ascorutical lecz bez skutku. Mial ktos z was podobna sytuacje? Dodam ze tabletki przeciwbolowe i przeciwgoraczkowe nie dzialaja.
napisał/a: Peter 2006-10-24 15:11
Po pierwsze wymaz z gardła. Leczenie w oparciu o antybiotykogram, o ile coś wyjdzie. Po leczeniu, zapobiegawczo polecam szczepionkę Polyvaccinum areosol (na receptę). Może jakiś lekarz Ci wypisze.
napisał/a: Agatka 2007-10-06 16:24
Dzień Dobry mam wilka prośbe do Petera o radę ,mój tata od paru lat ma wielki problem z katarem ma go cały rok niezależnie od pogody strasznie ten katar go męczy. Pare lat temu miał czyszczone zatoki i nic nie pomogło brał już różne leki na katar min. Cirrus ,Acatar oraz różne tabletki i nic nie pomogło. Możesz mi Peter napisać co powinien zrobić jakieś leki może znasz na takiego typu objawy.?
Mojego tatę nie boli głopwa czyli zatoki to chyba nie są . Katar jest bardzo ropny i ma specyficzny zapach. Więc prosze o radę .
Aha i jeszcze jedno tym razem chodzi o moja mamę ona ma wielki problem z gardłem cały czas czuje taką "kulkę " w gardle oprocz tego bardzo ją swędzi i drapie to gardło. Próbowała już je płukać mieszanką Septosan i bierze tabletki do ssania Tymianek i Podbial i nic nie pomaga błagam o odpowiedź to bardzo ważne dla mnie ponieważ moja mama ma zaraz czarne myśli że to nowotwór.
Z góry serdecznie dziekuję i pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2007-10-08 07:56
Co do taty - konieczny wymaz z nosa i gardła.
Co do mamy, to proponuję płukanie następującym roztworem: 1/3 szklanki letniej lekko osolonej wody + 30 kropli jodyny (do nabycia w aptece) przez tydzień. Gdyby nie pomogło, to konieczna wizyta u lekarza. Moga to byc objawy alergiczne.
napisał/a: AGARDZANEK 2007-10-10 16:52
MAM PROŚBĘ O POMOC DO PETERA.

Proszę o pomoc od dwóch miesięcy ciągle boli mnie gardlo a temperatura jest podwyższona w granicach 36,8 - 37, 1. Dodatkowo mam uklucia w uszach. Lekarz inernista przepisal 2 razy antybiotyk - zinnat i roxibron - niewiele pomowglo. Zrobilam wymaz z gardla i wyhodowano paciorkowiec- streptococcus equis. Poszlam do laryngologa i znów antybiotyk - augumentin z nystatyną i boparox. LAryngolog stwierdzil stan zapalny migdlkow i gardla bez nacieków i ropieni. Biorę już 4 dni ten antybiotyk ale niewiele pomaga. Najgorsza jest temperatura - ciągle jestem spocona, a leki obniżające gorączkę niewiele pomagają. Proszę o pomoc i jakąś radę.Może kotoś mial tak samo jak ja i się wyleczyl.
napisał/a: aniuszka37 2007-12-01 13:05
Agatka,
napisał/a: sitak23 2007-12-01 13:40
ciekawe jak jest goroczka to znaczy ze organizm sie broni przed czymś wirus, bakterie itp
37,2 to nie jest wysoka goraczka to jest stan podgorączkowy t0m3czek . o wysokiej
temperaturze ciala można mowic jak jest 38c albo wiecej
napisał/a: mirkahp 2007-12-06 10:15
Mam ciągle problemy z gardłem tzn. z migdałkami.Często choruję w okresie jesienno zimowym.Obecne mam powiększone migdałki i pojawia sie biały czop na jednym z nich.Antybiotyk wybiorę i znowu się nawraca.Jestem alergikiem.Podobno w nocy też chrapię .Nie wiem co zrobić z tym nawracającym bólem gardła.Wystrzegam sie już zimnych napojów, lodów , gazowanych napojów .Proszę o poradę.
napisał/a: Sylka1 2007-12-06 17:01
mirkahp, przede wszystkim radziłabym Ci zrobić wymaz z gardła, ewentualnie z nosa, być może masz jakąś infekcję bakteryjną. Wówczas należałoby podjąć odpowiednie leczenie przeciw konkretnej bakterii.
napisał/a: mirkahp 2007-12-06 18:46
Sylka, Zarejestrowałam się już do laryngologa .Mam tylko nadzieję ze zrobi mi ten wymaz.Jestem ostatnio nastawiona zle do wszelkich wizyt u lekarza.Dlatego postanowiłam odezwać sie na forum.Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
napisał/a: Peter 2007-12-06 20:16
AGARDZANEK - czy był antybiotykogram przy tym wyniku wymazu?
napisał/a: mirkahp 2007-12-18 07:42
Witam ! Odzywam sie po rzerwie.Byłam u laryngologa zapisał Flixsonase i prześwietlenie zatok.Powiedział , że ma powiększone migdałki ,ale nic nie przepisał.Niewiem czy powinnam coś dalej zrobić? Zrobię prześwietlenie a z wizytą u lekarza musze poczekać do nowego roku.Zostawić tak te migdałki czy coś brać aby je podleczyć?pozdrawiam!