Problemy z gardłem od ponad roku - liczne objawy

napisał/a: dannnPL 2014-12-12 21:18
Witam.
Od ponad roku mam problemy z gardłem - boli mnie (takie nieprzyjemne uczucie ciągnięcia się gardła, inaczej tego opisać nie umiem), mam powiększone migdały oraz grudki chłonne.
Byłem u kilku lekarzy, którzy stwierdzili, że może to być kilka rzeczy - zapalenie gardła, refluks lub bliżej nieokreślony wirus.
Na zapalenie gardła dostawałem różne leki, w tym Luivac - nie pomogły.
Na refluks dostałem Controloc 20mg, który brałem przez miesiąc - nie zauważyłem żadnej poprawy.
Na wirusy brałem Neosine i Groprinosin - nie pomogły ani trochę.
Do tego dodam, że robiłem badania na toksoplazmozę, cytomegalię oraz mononukleozę.
Z wyników można wywnioskować, że przeszedłem i cytomegalię, i mononukleozę.
Od ponad miesiąca mam przed migdałem taki jakby... guz w miejscu zaznaczonym na zdjęciu poniżej, który jest pod spodem i trochę prześwituje.
Czy to może być tkanka chłonna, czy może jest to coś innego?
Nie wiem, czy to ma coś wspólnego, ale do tego wszystkiego boli mnie jeszcze głowa dość często, szczególnie w jednym miejscu, za uchem (z tej samej strony, z której ten guz(?) jest).
Z góry dziękuję za odpowiedź.

http://s18.postimg.org/tdgwwtqzb/IMG_20141212_130907_01.png
napisał/a: dannnPL 2014-12-20 13:06
Ktoś, coś? :|
napisał/a: kasia971 2014-12-20 16:23
Możesz zrobić wymaz bakteriologiczny i mykologiczny (na grzyby) z gardła.
napisał/a: dannnPL 2014-12-20 18:18
Wymaz był robiony, nic nie wykryto. Zrobiłem również morfologię z rozmazem, mam podwyższoną liczbę limfocytów.
napisał/a: Megalia 2014-12-20 20:48
Za uchem to węzły chłonne. A czy robiłeś badanie w kierunku HPV-brodawczaka?
napisał/a: dannnPL 2014-12-20 20:54
A czy ten guz może też być jakimś cudem węzłem chłonnym?
Boję się, że to może być coś poważniejszego.
Nie, nie robiłem badań w kierunku HPV, ale po nowym roku chyba się na nie wybiorę.
napisał/a: Megalia 2014-12-20 21:00
Może się wydawać że to guz . Gdyby był guzem przeszkadzał by Ci w codziennym życiu. Moim zdaniem grudki zbiły/zlały się w pakiet.
napisał/a: dannnPL 2014-12-20 21:09
Grudki też się znajdują w okolicach migdała? Bo do tego wydaje się, jakby w migdale po stronie tego "guza" zrobił się inny guzek, tak jakby przerośnięty kawałek migdała, którego nie udało mi się uchwycić na zdjęciu.
napisał/a: Megalia 2014-12-20 21:20
Widać wypustkę na zdjęciu. :) Migdałki to układ chłonny który jako pierwszy likwiduje patogeny które dostają się do jamy ustnej. Ten przyrośnięty kawałek migdała może być zatkanym gruczołem. Laryngolog powinien to obejrzeć.
napisał/a: Megalia 2014-12-20 21:23
Po za tym sam wzrost limfocytów mówi o odpowiedzi immunologicznej.
napisał/a: dannnPL 2014-12-20 21:28
No to w takim razie jak najszybciej muszę się wybrać do laryngologa. Trochę mam już dość, bo żaden nie wie, co mi jest, ale jak mus to mus.
Bardzo dziękuję za pomoc :)