Problemy z erekcją. ciągłe zmęczenie , niskie libido

napisał/a: heniek23 2011-01-25 18:06
Mam 30 lat waga 86 kg wzrost 182 cm. Problemy z erekcją, ciągle czuje się zmęczony mimo że nie pracuje aż tak dużo, do tego niskie libido.
moje wyniki badań


Ciśnienie w sumie wysokie ale ogólnie w normie czasami przekracza nieznacznie 140/80 ale w większości było poniżej tej wartości ( mierzyłem przez miesiąc 2 razy dziennie.

Morfologia krwi ( wszystkie wyniki w normie )
WBC - 4,5
LYM - 1,20
MON - 0,20
GRA - 3,1
LYM% - 29,0
MON% - 5,9
GRA% - 65,1
RBC - 5,28
HGB - 16,7
HCT - 48,7
MCV - 92
MCH - 31,7
MCHC - 34,4
RDW - 10,5
PLT - 230
MPV - 7,9
PCT - 0,2
PDW - 13,1

badanie moczu ( również ok )

barwa - jasno żółta
odczyn - 6,0
ciężar właściwy - 1,020
białko - neg
cukier - neg
urobilinogen - norm 0,1
bilirubina - neg
nitrite - neg
leukocyty - neg
erytrocyty - neg
ketony - neg
nabłonniki płaskie - pojedyńcze w polu widzenia
leukocyty 0-2wpw
bakterie - pojedyńcze

biochemia

cholesterol - 216 ( za dużo )
cholesterol hdl - 62,3
cholesterol ldh - 141,10
trójgliceryd - 63.0
kreatynina - 0,79
glugoza 78,0

pozostałe badania które zleciłem

TSH - 1,61
FT4 - 19,77
FT3 - 6,44
testosteron - 21,39
testosteron wolny - 9,3

cynk - 123 ( za dużo )
potas - 4,52
magnez - 1,88
żelazo - 100,7

Wszystkie badania były wykonywane nadczo. nie wiem czy to ma wpływ na wyniki badań tarczycy i czy nie trzeba by ich powtórzyć?
napisał/a: tompoz5 2012-02-21 20:25
Witam.
Mam takie same objawy jak Ty.
Napisz czy udało Ci się coś ustalić?
napisał/a: heniek23 2012-03-15 18:08
u mnie najprawdopodobniej są to problemy psychiczne, depresja , trochę schizofrenii, i nerwicy.
zmieniłem pracę a po lekach antydepresyjnych potencja i lipido wzrosły
napisał/a: tomek351 2012-03-19 22:51
witam.
do heniek23.
mam podobne objawy. ciągłe zmęczenie, niskie libido, problemy z erekcją.
zrobiłem masę badań, wszystko w normie. wybieram się do lekarza i podejrzewam że w oparciu o dobre wyniki badań przepisze mi pewnie jakieś antydepresanty.
Czy możesz podać nazwy leków które ci przepisał lekarz?
i najważniejsze, po jakim czasie odczułeś poprawę libido. pytam bo chciałbym się dowiedzieć na co mam się mniej więcej przygotować.
napisał/a: heniek23 2012-03-23 21:49
byłem u dwóch specjalistów
jeden próbował na mnie akupunkturę plus lek o nazwie Miansec, sceptycznie do tego podszedłem ale po około miesiącu zaczęło się polepszać ale zrezygnowałem bo akupunktura za dużo kosztowała.
oprócz tego lekarz zalecał terapię psychiatryczną

drugi lekarz przepisał mi Lenuxin oraz chlorprotixen czas leczenia Lenuxinem to około pół roku zobaczymy co będzie jak przestane brać ale obecnie jest już normalnie.
ten lekarz też zalecał terapię.

pozdrawiam
napisał/a: tomek351 2012-03-27 23:12
poszedłem wreszcie do lekarza. opowiedziałem jakie mam problemy, pokazałem mu stertę badań zrobionych wcześniej. po czterdziestu minutach rozmowy ze mną stwerdził że moje problemy są na tle psychicznym i przepisał mi fluoksetyne i spamilan. nie jestem pewien co do słuszności tej diagnozy bo nie czuję u siebie żadnej depresji, ale pozażywam leki przez parę miesięcy. może coś pomogą

dzieki heniek23 za info o lekach. jak byś miał jakieś spostrzeżenia odnośnie stanu zdrowia po twojej kuracji to pisz. ja też napiszę jak poczuję jakąś zmianę w libido (mam nadzięję że na lepsze).

dowiedziałem się od lekarza że wiekszość problemów z libido w naszym wieku jest natury psychicznej, może ktoś inny chce się podzielić podobnymi doświadczeniami? chętnie się dowiem czegoś więcej zanim wypiję te wszystkie leki.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-03-28 09:06
Tylko że flukoksentyna powoduje właśnie spadek libido i problemy ze wzwodem, więc raczej nie oczekuj że u Ciebie polepszy tą dziedzinę bo raczej to mało prawdopodobne.

Macie problemy z tą dziedziną to zacznijcie od tanich w sprawdzonych adaptogenów jak żeń-szeń, traganek, schizadra, rhodiola, tribulus, na podbicie testosteronu można stosować popularny ostatnio DAA.
napisał/a: prolactin 2013-01-01 17:38
hej. Jak tam u was po tych lekach? jest poprawa? ja tez mam duzy problem z libido a własciwie jego brak także interesuje mnie jak tam u was sytuacja aktualnie się przedstawia.