Problemy z biegunką

napisał/a: kiernat 2014-04-12 15:41
Witam.
Dwa tygodnie temu po zakrapianej imprezie u kolegi w niedziele zjadlem nie do konca usmazony stek. W poniedzialek zaczela sie ,,rewolucja" w moim ukladzie pokarmowym. Dostalem wodnistej biegunki i zaczal mnie bolec brzuch.Biegunka trwa do dzis a bol pojawia sie czasami nie jest jakis silny. Zloklizowany roznie raz w podbrzuszu z lewej strony a ra w nadbrzuszu znika samoczynnie po kilkunastu sekundach lub po wyproznieniu odrazu. Podczas wyproznienia pod koniec pojawia sie krew.
Oprocz biegunki czuje sie swietnie. Zeromeczenia wymiotow na wadze nie trace apetyt az za duzy wode ciagle pije zeby sie nie odwodnic. Kupilem sobie testy na obecnosc helicobacteri oba wyszly negatywne. Obecnie jestem w Szwecji wiec z lekarza nie skorzystam bo ceny bardzo duz w Polsce bede dopiero w maju.
Jadlem wegiel niforuksazyd i cos na biegunke (nie da sie przeczytac).
Prosze o porade czy to cos rakowego czy uszkodony uklad pokarmowy lub jak ktos mil cos podobnego czym to wyleczyc. Dodam ze nigdy nie mialem problemow z zoladkiem nawet nie pamietam kiedy ostatni raz mialem biegunke ( teraz nadrobilem:)).
Czym to mozna wyleczyc i czy sie da lub inaczej co to moze byc??. Jak bede wiedzial to przynajmniej powiem kobiecie w aptece to mi cos da lub Szwedzki odpowiednik lekow dostepnych w Polsce.
Pozdrawiam
napisał/a: joannanr1 2014-04-12 22:18
Możesz spróbować tego:
http://www.doz.pl/apteka/p8567-Smecta_proszek_do_przyrzadzania_zawiesiny_doustnej_10_saszetek
Możliwe , że w Szwecji będzie.Możesz brać dalej węgiel i powinieneś wprowadzić dietę przy biegunkach.
napisał/a: hashi z Gdyni 2014-04-15 00:39
jeśli po smekcie nie przejdzie, to mogą to być pasożyty.
napisał/a: kiernat 2014-04-19 18:32
niestety nie pomaga Smecta. Co to moze byc miap ktos podobne objawy
napisał/a: hashi z Gdyni 2014-04-21 23:44
ja tak mialam-pasozyty. zbadaj trzy razy kal na nie
napisał/a: kiernat 2014-05-20 08:01
Bylem u lekarza oczywiscie zero badan dal mi jakies drogie antybiotyki Helidex i cos tam jeszcze a dalej nie przechodzi. Oddalem kal na badanie w czwartek wyniki zobaczymy co wyjdzie
napisał/a: kiernat 2014-05-22 16:32
Wlasnie odebralem wyniki. Robilen badanie na obecnosc bakterii pasozytow i grzybow. Wszystkie negatywne. Na dzien dzisiejszy moge powiedziec ze oprocz czestych wyproznien (czasami z krwia nic wiec mi nie dolega. Bol brzucha przeszedl. Nie wiem czy to spowodowane jest tymi antybiotykami co bralem czy tak po prostu przeszlo.
Jak myslicie co to moze byc. Na wizyte u gastrologa musze czekac dwa tygodnie .
napisał/a: joannanr1 2014-05-23 11:35
Moim zdaniem potrzebna będzie kolonoskopia w celu ustalenia przyczyny.
napisał/a: Zdrowe jelitko 2014-05-23 22:58
Dieta bezresztkowa, duuuuużo wody, czyszczenie jelita w szpitalu, prawddopodobnie coś się dzieje w jelicie grubym ????
Choróbska do wyleczenia, ALE TRZEBA SIĘ ZDECYDOWAĆ.
LEKI CZY ŻYWNOŚĆ ?
Po badaniaach mogę coś podpowiedzieć, na razie zrób badania, to może być krwawienie z hemoroidów.
Zdrowe jelitko

kiernat napisal(a):Wlasnie odebralem wyniki. Robilen badanie na obecnosc bakterii pasozytow i grzybow. Wszystkie negatywne. Na dzien dzisiejszy moge powiedziec ze oprocz czestych wyproznien (czasami z krwia nic wiec mi nie dolega. Bol brzucha przeszedl. Nie wiem czy to spowodowane jest tymi antybiotykami co bralem czy tak po prostu przeszlo.
Jak myslicie co to moze byc. Na wizyte u gastrologa musze czekac dwa tygodnie .
napisał/a: kiernat 2014-05-26 15:35
No niestety wizyty u lekarza nie przyspiesze. Podejrzewam wrzody jelita grubego. Najbardziej sie boje ze zrobia mi kolektomie. O wrzodach mi powiedzial lekarz pierwszego kontaku ktory dal mi skierowanie na badania do gastrologa. Wszystko sie wyjasni w nastepnym tygodniu.
napisał/a: Zdrowe jelitko 2014-05-27 17:17
Chwileczkę, chwileczkę - kto nagadał Ci takich bzdur ?
Mnie też straszył mądrala po przyrzeczeniu lekarskim że mam jelito do usunięcia i co ??
Złamał punkt drugi a o trzecim nie wspomnę, prawdopodobnie nie starczyło wiedzy Panu ordynatorowi.
Sugrował mi prywatne leczenie biologiczne, za cirka 25 000 zł, na refundowane się nie kwalifikowałem.
Stawiam klocki (przepraszam ze bezpośredniość) jak marzenie a wyleczyłem się może za 1/200 tej kwoty.
Jeśli masz skierowanie do gastrologa zrobią Ci prawdopodobnie kolonoskopię.
Nie jest to przyjemne badanie i dodatkowo wymaga by jelitko było czyste czyli będziesz pił fortrans by je wypłukać.
Zdiagnozują stan jelitka w zależności odrozległości stanu zapalnego i ilości owrzodzeń, zalecą odpowiednie leczenie i dietę.
Jako osoba która przez to przeszła chciałem Cię uczulić że dieta jest ważniejsza od leków.
Mało tego dieta nie jest klasyczną dietą tylko drastycznym sposobem zmiany odżywiania,
w przeciwnym razie będziesz się opychał assamaxem a nawet brał sterydy a jelitko jak krwawiło tak będzie krwawić.
Właśnie dla tego CU wg wspólczesnych niedouczonych lekarzy oceniane jest jako choroba przewlekła nieuleczalna,
a tak naprawdę można ją wyleczyć w kilka tygodni dosłownie za grosze i być zdrowym do końca życia.
Jest jeden warunek uważam najważniejszy, sposób odżywiania. Jeśli wrócimy do starych nawyków możemy stracić jelto grube
i być kalekami do końca życia.
Nie załamuj się, stan zapalny jelita grubego jest wyleczalny w przeciągu miesiąca i to na stałe.
Zdrowe jelitko
napisał/a: kiernat 2014-05-28 18:51
Tak mi powiedzial Gastrolog. Bylem w przychodni po 3 godzinach czekania laskawie mnie przyjal. Cos tam popytal cos tam ponaciskal na brzuchu i stwierdzil ze to bakteryjne. Ja mo mowienze robilem badania n obecnosc bakterii grzybow i pasozytow dwu krotnie a on na to ze musieli sie pomylic. Jak zapytalem o zbadanie jelit i pobranie probek to sie oburzyl. I powiedzial ze jezeli tabletki n bakterie nic nie pomoga to jest to cos powaznego. Nawet nie zrealizowalem recepty bo przepisal mi to samo co poprzedni helides itp. Ide w przyszlym tygodniu prywatnie biora 500 zl komplekowe badnie z badaniem jelita wlacznie calodniowe. Zobaczymy co powiedza