Problemy przy Anginie.

napisał/a: Damiano95 2015-06-25 13:05
Witam zmagam się z gardłem już od ok. 2miesięcy na początku był lekki ból który próbowałem zwalczyć domowymi sposobami, ale nie ustąpił po ponad tygodniu, więc wybrałem się do lekarza, który stwierdził czopy ropne, angine.Najpierw przepisał antybiotyk Xorimax ale akurat nie było w aptece i pani dała mi Zinnat potem brałem Xorimax a na koniec 2 opakowania Dalacin C. Czopów ropnych już nie ma, został mi tylko biały nalot na języku, ale po bokach gardła i na tylej ścianie dalej czuje uczucie pieczenia i drapania.Lekarz postanowił, że bedziemy pędzlować gardło fioletem( nie wiem jak to się dokładnie nazywało ) dziś będzie już 4 dzień a ja nie czuję jakiejś dużej poprawy.Czy ktoś mógłby mi coś poradzić? Lato się zbliża i bardzo bym chciał już pokonać tą chorobę.
napisał/a: Peter 2015-06-25 13:11
Obecnie jest dobry płyn o nawie Octenisept. Do kupienia w aptece bez recepty. I tym pędzlować gardło. Do tego Adcort - bo śluzówka została dość dobrze zniszczona przez stan zapalny i antybiotyki. Idealnie by było, by lekarz przepisał wit. A+D3 Medana. Kilka kropli 8-10 na noc do gardła codziennie.
napisał/a: Damiano95 2015-06-26 16:06
Dziękuje za odpowiedź, idę dzisiaj do lekarza i zapytam o recepte na wit. A+D3 i wykupię Octenisept i Adcort mam nadzieję, że to zakończy moją przygodę z anginą.
Dodam obecne zdjęcie gardła
http://zapodaj.net/0b67a58194ca8.jpg.html
napisał/a: Damiano95 2015-06-27 00:23
Lekarz powiedział,że jeszcze jest odczyn zapalny i niestety nie przepisał mi wit.A+D3 i tu mam pytanie czy mogę zastąpić to GardVit'em A+E?
napisał/a: Peter 2015-06-29 11:01
Damiano95 napisal(a):Lekarz powiedział,że jeszcze jest odczyn zapalny i niestety nie przepisał mi wit.A+D3 i tu mam pytanie czy mogę zastąpić to GardVit'em A+E?

Tak, można. Jak widać, jeszcze nie dociera do lekarzy fakt, że większość ma niedobory wit. D. Ale widocznie tak ma być.
napisał/a: Damiano95 2015-07-02 09:25
Mam jeszcze pytanie, cały język mam w białym nalocie jak się go pozbyć?
napisał/a: Damiano95 2015-07-02 14:03
Damiano95 napisal(a):Mam jeszcze pytanie, cały język mam w białym nalocie jak się go pozbyć?

Edit: nie wiem dlaczego nie mogę edytować postów więc zrobię to tak, wszystkie apteki w mieście odwiedziłem ale nigdzie nie mają gardvitu, a nie wiem jaki zamiennik był by najlepszy?
napisał/a: Peter 2015-07-03 14:08
Przecież jest to dostępne. Nie chce im się sprowadzić?
napisał/a: Damiano95 2015-07-03 19:10
Gdy pytam o Gardvit to obsługa nawet nie wie co to jest i do czego służy dopiero jak wytłumaczę, to próbują mi wcisnąć coś innego..
napisał/a: kasia971 2015-07-03 19:39
http://www.doz.pl/apteka/p58501-GardVit_AE_plyn_aromat_mietowy_30_ml_microspray
Można się zarejestrować, zamówić i odebrać w jednej z aptek w Twoim mieście :)
napisał/a: Damiano95 2015-07-16 10:41
Mojej przygody ciąg dalszy, odebrałem wczoraj wyniki wymazu z gardła i wyszedł taki: Staphylococcus aureus Szczep metycylinowrażliwy MSSA - wrażliwy na penicyliny izoksazolilowe (kloksacylina), penicyliny z inhibitorami beta-laktamaz, cefalosporyny.
Lekarz przepisał mi Amoksiklav przez 10dni i mam pytanie czy zalecane by było, aby brać coś ochronnego na żołądek lub błonę śluzową?
napisał/a: Peter 2015-07-16 12:59
Oczywiście, że tak. Przy antybiotykach doustnych osłona probiotyczna to powinien być standard.