problemy po wyrwaniu zęba

napisał/a: madzielenka27 2016-10-03 19:03
Witam piszę bo już zaczynam mieć dość ... na początku wrzesnia zaczłął reagować mi ząb(gorna 6 lewa) na słodkie udałam się do stomatologa ząb leczony kanałowo co najmniej 3 lata wczesniej w zdjeciu rtg wychodzi obecna torbiel zatoki szczękowej , szykowana do reendo , wyszła perforacja ów zęba , rozwiercony zaczął dawać objawy (obrzęk policzka i cmiacy ból) po sprawdzeniu pod mikroskopem wiadomo było że perforacja jest na tyle duża że zęba nie da się uratować - dostałam antybiotyk Augumentin 1g( (10/09)na 5 dni,Mam zęba usunąć jak najszybciej już na 14 jestem umówiona na ekstrakcje trudny zabieg ząb zrośnięty z kością , przetoka ustno-zatokowa, torbiel... zabieg ponad 2 h pobrano płat skóry do zamknięcia zatoki i przedłużono antybiotyk augumentin , jeżdziłam 3 dni na zmianę opatrunku i 15.09 zaczęłam gorączkować i puchnąc na nowo -pierwsze płukanie zatoki wejscie od zęba , leci ropa, zmiana antybiotyku na doksycyklinę i zlecenie codzienne płukanie zatoki w niedzielę temp skoczyła do 38... w poniedziałek 37,7 kolejne płukanie i znowu ropa zmiana antybiotyku na cipronex , codzienne płukanie , nadal popuczyny są zabarwione ropą i krwią . W czwartek 29.09 rewizja zatoki szczękowej łyżeczkowanie jej ,płukanie i wyłuskanie torbieli i kolejna zmiana antybiotyku na domięsniowe lincocin 600 x2 przez 6 dni , I dziś mamy pon jadę do kontroli i znowu płukanie temp ok 37,5 i znowu popłuczyny zabarwione krwią i ropą (dodam że płukanie do przyjamnych nie nalezy ) i później przy pochyleniu głowy cały czas leci mi z lewej dziurki żółta woda ...mam już dość czy to nie bezpieczne zostawić to już tak jak jest ??
Przepraszam za chaotyczną wypowiedz , ale moze ktoś mi pomoże ...
napisał/a: Peter 2016-10-04 14:40
To jest bez sensu tj. dawanie kolejnych antybiotyków w ciemno. Najwyższy czas popłuczyny dać do badania mikrobiologicznego. Tutaj jest z pewnością zajęta zatoka szczękowa.
napisał/a: madzielenka27 2016-10-07 18:22
to jeszcze raz ja , zatoka czysta już jest , codziennie była płukana ... ale temp nadal od 37,5-38 ...badania w normie usg j.b. rtg płuc, morfologia,crp ,ob analiza moczu , próby wątrobowe , tsh wszystko w normie, ale przyplątało się takie coś na język pierwsza myśl grzyb , ale czy to na pewno ??
napisał/a: piotrosiama 2016-10-07 21:09
A brałaś coś osłonowego w trakcie kuracji antybiotykami ?
napisał/a: madzielenka27 2016-10-07 22:03
Oczywiscie , że tak :)
napisał/a: Peter 2016-10-10 10:20
Takie problemy są częste po długotrwałej antybiotykoterapii. Jaki to był preparat osłonowy?