Problemy po urazie kręgosłupa

napisał/a: maz626 2013-09-21 18:02
Witam
1 wrzesina tego roku miałem wypadek samochodowy po 2 tygodniach w szpitalu wypuszczono mnie do domu , zalecano leżenie przez 2 tygodnie a następnie jeżdżenie do poradni urazowej oraz rehabilitacja , mój problem polega na tym że nie mogę się wypróżnić oraz bardzo cięzko oddać mi mocz ( czuję troszkę ze mi się chce ,ściskam brzuch i jakoś leci ) ale nie jest to normalne sikanie , pozatym mam ograniczone czucie prawego posladka ( uczucie jak u dentysty ) nie czuje też kawałka moszny w miejscu urazu oraz odbytu czuję opuchlizne i mam krwiaka . problem dotknął także strefy seksualnej , mam wzwód który jest słabszy niż wcześniej ale nie mam wytrysku
proszę o pomoc , czy potrzebna jest operacja czy to po prostu minie . czucie w nogach mam
informacje z karty pacjenta :
niewielkie złamanie blaszki granicznej trzony th11 z drobnym obniżeniem jego wysokości , złamanie trzonu l1 z obniżeniem jego wysokości , dyskretnym przemieszczeniem krawędzi górnej tylnej w kierunku światła kanału kręgowego ze śladowym jego zwężeniem
Drobne złamanie trzonu l3 w obrębie krawędzi górnej . Poza tym kanał kręgowy w odcinku th-l prawidłowo szeroki
kręgoszczelina l5 niewielki tyłozmyk na poziomie l4-5
złamania kości krzyżowej na poziomie s1-2 z widocznym przemieszczeniem i ,, zakwalifikowaniem " fragmentów kostnych s2 z "zamknięciem" światła kanału kręgowego na tym poziomie