Problemy jelitowe- proszę o poradę(przerost grzybów?)

napisał/a: KamilKl 2016-01-09 11:48
Dzień Dobry,
Nazywam się Kamil mam 24lata. Zawsze byłem bardzo chudy jak skoczkowie narciarscy, dlatego chciałem przytyć. Od kilku lat dodatkowo zawsze byłem senny. Wstawałem po 8 godzinach snu i chciało mi się spać. Pomyślałem czas zrobić wszystko aby przytyć.
Kupiłem gainery, jadłem dużo, często smażone, słodkie i przybrałem 13kg w 3 miesiące. W czasie przybierania spożywania gainerów, czułem się super do czasu. Po 5 miesiącach przy kolejnej próbie z gainerami zaczął się dramat. Po każdym spożyciu, bóle brzucha i biegunka. Stolce bardzo rzadki, strzępiaste, o jasnym żółtym kolorze, często z niestrawionymi kawałkami np. kukurydzy, słonecznika.
Odstawiłem gainery, kupiłem sobie algi morskie, olej z oregano, błonnik i dużo mi się porawiło( choć objawy nie ustąpiły całkowicie). Myślałem że to lamblie które miewałem w przeszłości, ale w badaniach wynik był ujemny. Zresztą wszelkie próby wątrobowe, badania krwi, moczu idealne. Helictobakter-brak.
Po pół roku sytuacja wygląda następująco:

Stolce w zależności ile zjem, a staram się dużo, mam 1 raz dziennie, nieraz 2, a zdarza się że i 3. Stolce są miękkie(ich część lubi się przyklejać do muszli, czyli ciężko spłukać) strzępiaste, o kolorze raz zółtym, raz zółto szarym, albo samym szarym(takim gnilnym).
Są śmierdzące, muszę używać dużo papieru toaletowego, nieraz mam sluz żółty. Często mam świąd odbytu.
Jak wstanę jestem bardzo śpiący, zmęczony. Po prysznicu lubi swędzić mnie skóra.
Często mam nieprzyjemny zapach z ust.

Najważniejsze w 1 miejscu od pół roku mam grzybice na skórze. Jest to dosłownie 6 kropek, których nawet nie widać za bardzo, znajdują się po wewnętrznej stronie ręki przy żyłach. Na drugiej ręce nic nie mam i na pozostałej części ciała też nic nie mam.
Mam jeszcze wrażenie że na jednym paznokciu też od dłuższego czasu mam grzybice, jest to 2 najmniejszy palec przy nodze.

Czasami mam wzdęcia, zależy co zjem. Przelewania kiedyś bardzo, teraz rzadko.

Gdy napije się np szklankę coca coli, np. napiłbym się gainera to rozpoczyna się tragedia. Przelewania, wzdęcia, boł brzucha i totaleta. Gdy się wypróżnię to ból zanika. Podobnie mam z pizzą, gainerem i błonnikiem. Gdy wypije błonnik, dzieje się podobnie.
Po smażonym nawet mi nic nie jest, warunek to świeży olej. Jednak nie po każdym słodkim się źle czuje.

Kiedyś jak byłem już przeziębiony to lubiłem brać antybiotyk.
Lekarz dał mi skierowanie na kolonoskopie, tylko nie wiem czy to potrzebne. Gdy nie jem tych składników powyżej, to czuję się słaby i senny, ale jakiś bóli itp, nie mam.

Moim podejrzeniem jest przerost bakteryjny lub candida.
Jakie badanie należy zrobić aby to zdiagnozować i co radzicie?
Dziękuje za pomoc.