Problemy gazowe

napisał/a: kloOocker 2009-04-14 16:26
Witam. Mam 16 lat. Dotknął mnie bardzo nieciekawy problem. W 2 klasie gim., pod koniec roku szkolnego zaczęły mnie bardzo cisnąć gazy, próbowałem jest wstrzymywać, po czym były burczenia w brzuchu, nawet głośne (chyba nikt nie usłyszał, szum jak to na lekcji). Wracałem do domu wszystko ustawało. Po wakacjach zaczęło się, że taki typek już nawet kilka razy mówił, że ode mnie cuchnie kałem :|, już parę osób zwróciło mi uwagę, wstyd jak nie wiem co. Gdy idę do szkoły ogarnia mnie stres, próbuję z nim walczyć, ale nie wiem czy coś daje. Jestem kłębkiem nerwów, wystarczy parę sekund, a jestem cały mokry. Na dodatek nie wiem czemu, ale jakby pocę się na dupie, mam potem ją całą mokrą, slipy z tyłu całe mokre, a najbardziej to na samym środku (tak, tam). Najgorsze jest to, że nie wiem od czego tam :|. Gazy wodne czy co? Teraz to nawet w domu mnie cholernie gazy cisną. Objawy to: nieprzyjemny zapach z ust (ohydny, ciągły, umyję zęby, a po 20min. wali mi z ust, bylem u stomatologa i laryngologa i z tym wszystko ok), odbijanie (najczęściej po jedzeniu), burczenie w brzuchu, nadmierne pocenie, gazy (normalnie przez cały dzień, nawet rano, jak nic nie zjem), siostra mi zwróciła też po wejściu do toalety jak ja się wypróżnię to tam nie da się przebywać, taki okropny zapach że nie wiadomo co, wzdęty brzuch, mam uczucie że nie mogę się do końca opróżnić (na końcu zostaje i nie mogę), kał jest czasami twardy, a czasami wodnisty. Byłem z tym u gastrologa, powiedział że reflux, tylko brzuch mi zbadał :|, przepisał mi: Debridat, Prazol, Macmiror i Dicoflor. Już minęły ponad 2 tygodnie kiedy biorę, zostały mi te pierwsze 2 leki, bo tamte tylko przez 7 dni miałem brać. Nic nie dały. Nie wiem co mam robić. Po wakacjach do liceum, normalnie będę chamem jakich mało :|. Nie wiem co mam robić, pomóżcie mi. Do gastrologa za 7 miesięcy, takie długie kolejki. Jakie badanie zrobić? Do gastrologa prywatnie mogę iść, ale co to da? Wolę zrobić badania na własną rękę. Pomocy.

'edit'
dodam też, że od roku mam problem z wyciekiem moczu, kilka kropelek, cały dzień. Oraz ostatnio męczy mnie częstomocz, a tak naprawdę mało piję, byłem już kilka razy w szpitalu na nefrologii i mówią że wszystko w porządku, nie wiedzą czemu mi wycieka mocz. Lekarka nefr mówi że pierw z gastr. musi się wszystko wyjaśnić :|.
Bardzo dużo czasu spędzam na komputerze.
napisał/a: kloOocker 2009-04-17 15:51
Doradzi ktoś co robić? :|
napisał/a: DANUTA.D 2009-04-19 09:52
Cześć!
Myślę, że mógłbyś spróbować leczyć się dietą warzywną dr. Ewy Dąbrowskiej, inaczej nazywaną postem Daniela. Jeśli naprawdę zależy Ci na wyleczeniu myslę, że dasz radę (jest to bardzo ograniczona dieta - warzywa i kilka owoców, bez warzyw strączkowych). Informacje możesz znaleźć w internecie (pod hasłem: dr. Ewa Dabrowska, lub post Daniela). Przeczytaj też książkę dr. E. Dabrowska" Ciało i ducha wyleczyć żywieniem"- np. w księgarni diecezjalnej na Miodowej). Przez cały rok są organizowane turnusy wyjazdowe, na któych leczy się tą dietą (pod hasłem dr. Ewa Dabrowska znajdziesz też adresy ośrodków). Ja wyleczyłąm się tym postem z ciężkiego uczulenia, pomógł też na dolegliwości brzuszno- jelitowe. Spróbuj, bo na pewno nie zaszkodzi, a pomóc może wiele. Dr. Dąbrowska pisze, kto nie może stosować tego postu (m.in. osoby z cukrzycą typu I, z depresją, z nowotworami itp). Jeśli przyjmujesz jakieś leki na stałe trzeba zapytać lekarza, a jesli tylko doraźnie to po kilku dniach (3 do 5) się je odstawia. Ważne, żeby przeczytać na czym ta dieta polega i jaki jest jej mechanizma działania i wpływ na organizm. W książce są też zamieszczone opisy przypadków osób cierpiących na różne dolegliwości, którym ta dieta pomogła.
Jesli masz jakieś pytania to w miarę mozliwości postaram się odpowiedzieć.
Pozdrawiam
napisał/a: kloOocker 2009-04-23 20:54
Bardzo dziękuje za odpowiedź.
Trochę się boję zastosować tej diety ponieważ mało ważę - 56kg/177cm.
Chodzę od ponad miesiąca na siłownię i zacząłem brać gain bolic na przyrost masy mięśniowej i trochę przytyć.
Nie chciałbym wyglądać jak szkielet. Może na oczyszczenie jelit to lewatywa by się przydała? Może espumisan? Jakieś badnia, gastroskopie, endoskopię?
napisał/a: gazownik 2009-04-27 17:13
stary gain bolic odstaw.... po tym dupska Ci nie rozrywa??
co do problemów z gazami to widzę że nie jestem sam.... tylko ja mam coś takiego że ni hu hu nie kontroluje tego i od czasu do czasu uwolni sie okropny śmierdziuch, nie wiem jak mam z tym sobie poradzić, nawet jeśli nic nie zjem to mnie męczą gazy... po prostu nie umiem utrzymać? nie wiem, gejem nie jestem i też sobie tam nic nie wpycham...
macie może coś pojęcia co to może być? może jakaś bakteria, grzyb? jakie badania zrobić itp. proszę o jakieś info
napisał/a: kloOocker 2009-04-27 19:16
czujesz jego zapach?
napisał/a: gazownik 2009-04-28 10:41
nie czuje, może delikatnie.... ale znajomi czują i mówią o tym, to nie jest miłe... bardzo mnie to w*****a ale nie mogę sobie poradzić z tym, jestem bezradny
jakieś rok temu, miałem z tym wielkie problemy, psychika mi prawie siadła, nie wychodziłem z domu, całkowicie się odizolowałem od społeczności... po głowie chodziły mi głupie myśli, na szczęście jakoś z tym sobie poradziłem i w końcu przełamałem się i zacząłem wychodzić do ludzi...
mam zamiar się wybrać z tym do lekarza, zrobić jakieś badania, skonsultować się... ale to dopiero za jakiś czas, bo chce iść prywatnie, a obecnie nie mam pracy...
napisał/a: kloOocker 2009-04-28 15:17
Mi niestety wprost nie powiedzą... Ja mam zamiar iść na gastroskopię, kolonoskopię, zrobić wymaz kału, a potem zobaczy się. Też prywatnie, bo nie mam zamiaru czekać 7 miesięcy do kolejnej wizyty z gastrologiem, który nie zrobi badań tylko przepisze leki. Stosowałeś espumisan? Też masz brzydki zapach z ust?
napisał/a: hanca84 2009-04-28 20:29
Na mnie niestety Espumisan w ogóle nie działa. To lek przeciwzdęciowy, wiec powinien ułatwiać wydalanie gazów, u mnie ich w ogóle nie ogranicza. A diaty jakiejś próbowałeś?
napisał/a: gazownik 2009-04-29 16:16
espumisan... chyba nie zauważyłem różnicy stosując go, a co do zapachu z ust to wydaje mi się że nie jest brzydko pachnący
napisał/a: kloOocker 2009-04-29 16:30
Ja to mam tak, że mnie często nie boli brzuch, moim zdaniem mój organizm, aby nie dopuścić do bólów to wypuszcza gazy, nawet nie wiem kiedy. Masz problem z nadmiernym poceniem, pocisz się w miejscu intymnym, tam gdzie ja? Właśnie, stosowałeś jakąś dietę? Ja zauważyłem, jak zjem sobie parę jogurtów i paluszki solone to potem dają gazy jak nie wiem co.
napisał/a: Malagosia 2009-04-30 05:45
No wiec czytam i zadnej porady dla siebie nie znalazlam.
Ja gazuje w kazdej minucie, brzuch mnie boli, mam jakby nabrzmialy, a gazy to nie wiem skad sie biora, doslownie nie ma minuty zebym nie baknela porzadnie, teraz tak mam od 5 dni, a ogolnie od jakis 2 miesiecy te stany nawracaly.
Co jakis czas mam tez zgage.
Czy to jakies bakterie? Ktokolwiek znajacy sie na rzeczy moze nam doradzi co robic? Moze jakies ziola?