Problemy gardłowe - problem z migdałkami

napisał/a: Shaunee 2009-12-19 14:23
Witam
Mam 17 lat i chciałabym uzyskać poradę od Was na drażniący mnie temat :)
Odkąd pamiętam zawsze przy jakichś przeziębieniach towarzyszył mi ból migdałków, które też zawsze były powiększone. Nigdy jednak nie robiłam żadnych badań z tym związanych, bo zazwyczaj po 2 dniach ból gardła ustępował a wraz z nim dolegliwości z migdałkami. Nie mam 3 migdałka, o którym dużo słyszałam. Lekarz rodzinny, u którego leczyłam przeziębienia gdy byłam mała nie widział w tym nic poważnego. Jednak coś skłoniło mnie żeby zapytać o poradę właśnie tutaj.
3 dni temu bardzo bolało mnie gardło, noc była straszna. Na drugą noc mama zawinęła mi przy szyi szalik z watą nasączoną spirytusem. Już wtedy czułam mały ból od migdałków. Rano ból gardła całkowicie ustąpił, pozostały tylko lekko zaczerwienione łuki w gardle. Pojawił się jednak katar, a wraz z nim okropny ból migdałków. No i tradycyjnie są powiększone. Jednak to co tym razem mnie zaniepokoiło, to fakt, że ból migdałków rozpromienił się na całą szyję. Kiedy unoszę lekko głowę, wykonuję skręty czuje powiększone migdałki i dziwny ból na całej szyi.
Nie byłam jeszcze u lekarza, staram się leczyć domowymi sposobami.
Chciałam jednak zapytać co może być powodem tego bólu migdałków i szyi, jak się go pozbyć i kiedy powinnam się zgłosić do specjalisty.
Bóle migdałków i powiększenie występowały od dziecka przy problemach gardłowych, lecz nigdy nie miałam go w połączeniu z bólem szyi..
Nigdy nie przychodziłam anginy.


Z góry przepraszam, jeśli napisałam coś niezrozumiale :)
napisał/a: falbanka 2009-12-20 15:01
Wydaje mi sie, ze to nie migdalki sa powiekszone, araczej wezly chlonne, bo przyb tego typu infekcjach zwykle to wlasnie one ulegaja powiekszeniu. Mysle, ze nie ma sensu leczyc sie domowymi sposobami, po pierwsze dlatego,ze za kilka dni Świeta i zadna przychodnia, apteka, czy szpital nie beda czynne, a jesli nawet, to tylko do naglych przypadkow i raczej zapowiada sie stanie w kolejkach, w razie gdyby Ci sie pogorszyly, a po drugie, wydaje mi sie, ze jest to zbyt powazna sprawa, zeby ja tak po prostu bagatelizowac. jesli faktycznie nigdy nie przechodzilas anginy, niewykluczone, ze to wlasnie ona, lub cos w rodzaju zapalenia gardla, a tego typu schorzen nie wylecza domowe sposoby, tylko niezbedne jets zastosowanie antybiotyku. Wiec moja rada jest taka- umow sie na wizyte u lekarza w poniedzialek, ewentualnie we wtorek, jesli nic sie nie zmieni. Ja angine przechodzilam w swoim zyciu nie raz, podobnie jak moj maz i dzieci, i zawsze dostawalismy antybiotyk (duomox), ktory niemal od razu przynosil ulge, mysle ze Tobie rowniez przydadza sie jakies leki. pozdrawiam :)
napisał/a: Shaunee 2010-01-02 13:07
dziękuję za odpowiedź :)
no cóż, minęły święta mineły i problemy chorobowe
do lekarza też się nie udałam :/
sądzisz że to mogą być problemy z węzłami chłonnymi?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-02 18:26
Tak naprawdę migdałki to nic innego jak zakończenia układu chłonnego, więc na skutek stanu zaplnego mogą powiększyć się i boleć zarówno wezły jak i migdały.