Problem ze zdrowiem, Zaparcia, gazy...

napisał/a: Mariusz25x 2013-10-17 03:14
Witam, mam pewien problem ponieważ mam strasznie szybką przemianę materii, męczą mnie częste zaparcia i problemy z wypróżnianiem. Szybko po jedzeniu pojawiają się gazy, do tego mam problem ze skórą duży trądzik.
I jeszcze jakby tego było mało spływa mi jakaś biała ropna wydzielina po tylnej ściance gardła, którą połykam ciągle oraz mam ciągle szum w głowie, częste bóle głowy po lekkim przewianiu i problemy ze snem.
Jakie mogę zrobić badania, żeby się dowiedzieć czy jestem na coś chory?
Bo nie wiem czy to choroba, czy to wszystko z nerwów, też jestem nerwowy...
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Ariel654
napisał/a: Ariel654 2013-10-20 17:06
Myślę, że w pierwszej kolejności powinieneś zgłosić się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania. Lekarz zapewne skieruje Cię do właściwych specjalistów.
Natomiast możesz spróbować sam poradzić sobie z bezsennością stosując podstawowe zasady higieny snu. Dotyczy to kładzenia i wstawania o tej samej porze, wyciszenia myśli przedd snem (jesteś nerwowy), wietrzenie sypialni, nie objadanie się na noc itp. Aby mieć pełną kontrolę na ile jesteś konsekwentny warto prowadzić dzienniczek snu.
napisał/a: wioll 2013-10-27 16:25
Zaparcia i wzdęcia wiążą się ze złą dietą. Napisz przykładowe swoje menu.
kannan
napisał/a: kannan 2015-10-03 13:42
Zgadzam się, dobra dieta to podstawa, po zmianie diety efekty powinny być widoczne po ok 2 tyg. można się dodatkowo wspierać dicopegiem przez miesiąc.
napisał/a: Denka 2016-02-22 12:54
Dla uregulowania sytuacji w jelitach i w całym przewodzie pokarmowym, na Twoim miejscu multilac synbiotyk bym brała. Mnie pomógł.