Problem ze zdiagnozowaniem,

napisał/a: Biz0n 2014-08-01 10:45
Witam,

od 3 miesięcy lekarz nie może mnie zdiagnozować. Mam stany podgorączkowe codziennie od 37-37,5 (często wieczorami spada do 36,6). Czuję się osłabiony, zmęczony i śpiący. Ważę 82kg gdzie na początku roku miałem 91kg (wiek 29lat), takiej wagi jak teraz nie miałem od 6 lat. Nic mnie nie boli, apetyt bez zmian.

Morfologia sprzed tygodnia z rozmazem - wszystko w porządku prócz:

- cholesterol I99 272 (120-200)
- cholersterol LDL 201(
napisał/a: soaring 2014-08-01 14:20
Skoro tak dużo schudłeś to zbadaj przeciwciała anty-tpo i anty-tg lub zrób usg tarczycy, żeby wykluczyć hashimoto.
ponadto Twoje objawy mogą też wynikać z tego stanu przedcukrzycowego - do wdrożenia dieta niskowęglowodanowa na stałe, a do rozważenia krzywa glukozy i insuliny z obciążeniem.
napisał/a: Biz0n 2014-08-02 11:46
dziękuję,

w poniedziałek mam pierwszą wizytę u diabetologa, a na czwartek jestem umówiony na USG u specjalisty.

Pozdrawiam
napisał/a: soaring 2014-08-03 17:05
wątpię czy diabetolog się Tobą zajmie. Stany przedcukrzycowe raczej endo leczy.
napisał/a: Biz0n 2014-08-04 10:28
Skierowanie mam do diabetologa więc zobaczymy - pewnie opowie mi o diecie, ruchu itp.
napisał/a: Biz0n 2014-08-07 23:12
Dzisiaj spuścili ze mnie wiadro krwi - wszystko w normie potas, amylaza, hba1c, kreatynina, mdrd, CRP, d-dimer, krew utajona, pasożyty. Jedyna nieprawidłowość to PLT - 104 (140-450), przed miesiącem miałem 99. Dodatkowo czekam na wynik boreliozy i c-peptydów do kilku dni.

Dzisiaj miałem usg tarczycy i:

prawy płat - obj. 20,229 w nim guz o wymiarach 15mmx10mm.

Wokół guza lita otoczka, obraz sugeruje zmiany wsteczne lub zakrwawienie do guza. Na obwodzie zwapnienie grudkowe 4mm.

Przepły w dooplerze kodowanym kolorem wzmożony na obwodzie guza, jak w guzach łagodnych.

Lewy płat - obj. 15,518ml

Cieśń szerokości 7mm.

Echostruktura tarczycy zmieniona o obniżonych odbiciach, dronoziarnista.

Przepływ dooplerze kodowanym kolorem w CD i PD wzmożony podtorebkowo.

Nie stwierdzono powiększonych węzłów chłonnych w zakresie szyi poza odczynowymi w kątach żuchwy.

W rzucie przytarczyc nie stwierdzono guzów.

Ślinianki w normie.

Wn: objętość tarczycy wg wzoru na elipsoidę 17,9ml. Perfuzja jak w m.Hashimoto. /wyk. dr n. med/


Więc mam prawdopodobnie hashimoto i muszę znaleźć dobrego endo.

Do wykonania F3 i F4 oraz anty TPO i anty TG.

Z tego co radiodiagnosta mówiła, guz nie wygląda na coś poważnego, ale niewątpliwie moje dolegliwości spowodowane są nieprawidłowościami pracy tarczycy.

Soaring 0 jak według Ciebie to wygląda. Jutro zaczynam rozglądać się za kimś kto mnie doprowadzi do porządku.

Pozdrawia,
napisał/a: soaring 2014-08-08 08:17
czyli podstawa to walka ze stanem zapalnym - masz o tym kilometry postów w podwieszonych wątkach. odżywianie, suplementy.
tarczycę masz dużą, więc choroba trwa raczej niedługo.
hormon Ci raczej nie będzie potrzebny póki co, ale endo może zlecić 25 mcg.
napisał/a: megan_ 2014-08-08 09:59
Soaring w jednym z wątków pisałaś , że możesz polecić lekarza od Hashi z warszawy.

Mogłabyś podać do kogo warto się udać?

Chodzę już do lekarza endokrynologa, zwiększał mi dawkę hormonu, ale mam wrażenie, że mój organizm działa kilka dni lepiej od zwiększenia dawki a potem znów stan chronicznego zmęczenia, obrzmienia, spadek koncentracji.
napisał/a: soaring 2014-08-08 11:50
dr Lucyna Papierska
napisał/a: Biz0n 2014-08-13 16:55
Witam,

nie czekając na wizytę u endokrynologa zrobiłem sobie dzisiaj komplet badań:

- borelioza - wyniki ujemne
- glukoza - 99 (60-99)
- c-peptyd 2,35(11-4,4)

TSH 2,49 (0,27-4,2), to samo badanie 13 czerwca wskazywało na 1,76

FT4 16,83 (12-22)
FT3 3,77 (3,1-6,8)
ATPO 5 (
napisał/a: soaring 2014-08-13 20:57
źle się czujesz, bo masz stan zapalny w tarczycy. najlepsze co możesz zrobić to wdrożyć szybko duże dawki omega-3, zielonej herbaty, selen, wit. E i inne polecane przez DjFafa. do tego dieta z eliminacją wszelkich produktów drażniących układ immunologiczny.
a dodatkowo tym razem miałeś bardzo niski poziom ft3. skoro problemy z wątrobą czy nerkami (możesz jeszcze kreatyninę sprawdzić) zdają się być wykluczone niedawnymi badaniami, to polecam T3 firmy SAN, choćby z allegro.
napisał/a: Biz0n 2014-08-13 23:17
Kreatynina w badaniach sprzed tygodnia również w normie.

Jak dla mnie pozostały 3 podstawowe pytania:

1) czy stan zapalny tarczycy musi być spowodowany przez Hashimoto, czy po prostu może to być stan zapalny, mogę go wyleczyć i zapominam o tym co trwa od 4 miesięcy?
2) suplementy i dieta to jedno - czy endokrynolog będzie posiłkował się/powinien posiłkować się antybiotykami/lekami/sterydami?
3) dlaczego stan zapalny nie jest widoczny w wynikach badań CRP, było robione 2 razy w ostatnich 3 miesiącach? - czy to badanie nie wskazuje na stany zapalne w organiźmie?

W przyszłym tygodniu wizyta u endo - opiszę co i jak.

Dziękuję,
Pozdrawiam,