Problem ze wzrokiem od komputera.

napisał/a: daffylaffy 2016-04-25 19:11
Witam , otoz mam dosc duzy problem ze wzrokiem , ktory juz mnie przerasta. Poczatek listopada 2015r ,spedzilem caly dzien patrzac w ekran monitora , ktory byl rozjasniony na maxa ,nastepnego dnia kiedy sie obudzilem od razu czulem ,ze cos jest nie tak , prawdopodobnie swiatlowstret przez ktory nie da sie normalnie funkcjonowac .Wszystko mnie razi ,nie moge za bardzo skupic wzroku na jakiejkolwiek rzeczy bo mnie to tak rozprasza ,gdy na cos popatrze zamazuje mi sie obraz a jak mrugne wraca ostrosc do normy i do tego zrobila mi sie delikatna anizocoria(powiekszona zrenica) na prawe oko przez co widze takie ''poswiaty'' w pionie glownie na napisac np w filmie. Ogolnie rzecz biorac efekt mojego widzenia jest dosc podobny do takiego jak np. okulista rozszerza zrenice specjalnymi kropelkami i to sie potem utrzymuje przez ok.pare godzin . Niestety ja mam tak od listopada i nie chce to minac .Okulisci nic nie widza , w styczniu zostalem odeslany do szpitala na odzial okulistyczny na 4 dni , pozniej na odzial neurologiczny tez na 4 dni a nawet bylem u psychiatry bo rodzina podejrzewala nerwice .Niestety nic , nikt nie wie co mi jest .Teoretycznie jestem zdrowy ,a po dzien dzisiejszy to mi nie daje zyc nie ma chwili zebym o tym nie myslal.Dyskomfort patrzenia jest kosmiczny. Mam wade wzroku +0.3 l. +0.6 p oraz delikatny astygmatyzm, okulary sa +0.5 i cylindy 59' 91' gdy je zakladam widze praktycznie tak samo i ich dlatego nie nosze .Oczywiscie ogarniczylem korzystanie z jakichkolwiek monitorow/telewizorow a nawet telefonu do chyba lutego , teraz uzywam dosc sporadycznie .Bez okularow przeciwsloneczych nawet nie wyjde z domu a nawet uzywam jesli korzystam z komputera to w okularach przeciwslonecznych .Biore caly czas witaminy na oczy (goldluteina lub superoptic) i codzinnie uzywam sztucznych kropli (hyal drop) Taka sama sytuacje mialem 3/4 lata gdy rowniez spedzalem caly czas przed monitorem temu lecz to trwalo ok.2 tyg .Czy ktos mial cos takiego? Lub podobne objawy?
napisał/a: Kokoszka1 2016-06-06 16:59
Po pierwsze - polecam zainstalować program Flux. Pracuję 8h dziennie przy komputerze i program ten pomógł mi bardzo, wzrok się mniej męczy. Program jest darmowy. I po drugie polecam używanie kropli, u mnie najlepiej się sprawdzają http://soczewki24.pl/katalog-produktow/459-eye-see-hyaluronate-01.html ale każdy musi dobrać krople pod siebie, ale polecam zacząć od tych.
napisał/a: dynamical1231 2016-06-09 11:12
Wydaje mi się, że masz jakąś wadę wzroku i po prostu strasznie męczysz się przed komputerem. Być może wystarczy w twoim przypadku jedynie dobrać odpowiednie okulary korygujące. nie wiem skąd jesteś, ale mogę polecić ci dobrego okulistę z Gliwic. Jakby co, podaję namiary: http://optyk-gliwice.pl/okulistyka/ może akurat sie przyda, jak jesteś gdzieś z okolicy...
napisał/a: bernadeti 2016-06-20 21:31
a znacie jakieś sprawdzone proste ćwiczenia żeby chociaż na trochę odciążyć te oczy od ciągłego patrzenia się w monitor? mój wzrok bardzo szybko się męczy przed komputerem