Problem ze stawem/mięśniem łokciowym

napisał/a: blazz 2013-11-26 18:01
Witam.
W sobotę przytrafił mi się mały wypadek, gdyż podczas gry w piłkę nożną spadłem na wyprostowaną rękę, która nieco przegięła się w drugą stronę. Ciężko mi określić jak mocno, gdyż wszystko działo się szybko. Od razu poczułem ból, ale dość szybko minął, więc grałem dalej. Mięśnie były rozgrzane to za bardzo tego nie odczuwałem, można powiedzieć że dopiero na drugi dzień rano zaczęły się problemy, tzn. przy prostowaniu i większym zginaniu ręki w łokciu czuje takie nieprzyjemne kłucie, co nieco ogranicza moje ruchy. Nie ma żadnego krwiaka, jest tylko bardzo mała opuchlizna. Na przykładowym zdjęciu poniżej zaznaczyłem to miejsce, gdzie czuje ból - jak mocniej przycisnę to też lekko kłuje, boli. To jest zaraz poniżej tej lekko wystającej kosteczki.
Od razu mówię że nie mam jakiś poważnych ograniczeń podczas ruchu, tylko gdy całkiem prostuje i mocniej zginam. Poza tym to mogę swobodnie ręką ruszać.

Jak myślicie, co to może być? Dodam jeszcze że smaruję to maścią (Voltaren) i noszę taki podstawowy stabilizator, tj. opaskę.

Link do obrazka - http://www.fotoszok.pl/upload/7da0bf60.jpg
napisał/a: kordian1 2013-12-02 11:47
Bez badania ciężko określić co to może być, być może to nadciągnięcie, naderwanie. Rękę nadal oszczędzać smarując maścią, jeżeli do końca tygodnia nie przejdzie to zgłosić się do ortopedy na RTG.
napisał/a: blazz 2013-12-02 15:23
Dziękuję za odpowiedź. Zdaje sobie sprawę z tego, że ciężko to jasno opisać i wyjaśnić na forum. Minął już ponad tydzień od mojego urazu i jest widoczna poprawa, tzn. rękę mogę wyprostować (ale jeszcze bez napisania tricepsa), podobnie jest przy większym zginaniu. Ale faktycznie, jeśli nie przejdzie do końca to wybiorę się na kontrole do specjalisty.