Problem ze snem - do jakiego lekarza?

napisał/a: brunkzor 2011-12-19 18:21
Przepraszam, ale nie wiedziałem w jakim dziale to napisać, a już na prawdę mam dość niewyspania. Chcę iść do lekarza, ale nie wiem do jakiego.

Problemem jest poduszka. Nie umiem jej dobrać. Albo mnie kark boli, albo czuję dyskomfort, co mi utrudnia sen, albo się nie wysypiam.

Puchowe poduszki już dawno wywaliłem, bo po kilku godzinach (minutach?) leżenia spłaszczają się i utwardzają.

(Prze)reklamowana poduszka z Mango - Airmax jest okropna. Strasznie twarda i niewygodna. Kark boli, bo mam wrażenie, że poduszka jest za wysoko, no i za twarda.

Poczytałem na necie i ludzie pisali, że najlepsze są ortopedyczne, profilowane. Kupiłem więc taką w Jysk - http://www.jysk.pl/4/52/709/4219700/a/catalog
Najlepsza ze wszystkich, ale nie śpię na niej, bo rzadko kiedy udaje mi się na niej wyspać komfortowo. Na boku często pod złym kątem leżę i mnie uciska. Często w nocy zdarza mi się nieświadomie przewrócić z boku na plecy, a na plecy to ta poduszka jest za wysoka. W ogóle mam wrażenie, że jest za wysoka (uciska trochę kark).

Myślałem nad kupnem poduszki również z wkładem termoelastycznym, ale zwykłą - nieprofilowaną, bo ten profil coś mi nie pasuje, szczególnie że różnie to u mnie z kątem spania (często nieświadomie). Pisząc "kątem spania", miałem na myśli to, że głowa nie leży prostopadle do krawędzi poduszki, a na skos.

No, ale już trochę kasy wydałem na poduszki i mam dość wkurzania się, dlatego prosiłbym o jakieś rady, i/albo doradzenie do jakiego lekarza mam pójść.

Pozdrawiam
Brunkzor
napisał/a: piotrosiama 2011-12-19 19:23
Na wizytę u lekarza to chyba za wcześnie. Kupiłam nie tak dawno w Jysku fajną poduszkę z silikonowym wypełnieniem, mam ją od sierpnia i nic złego się z nią nie dzieje. No i trochę słów porad codziennych : przed snem wywietrz bardzo dokładnie pokój, jeśli masz regulator ciepła na kaloryferach to ustaw tak żeby nie było za gorąco, przed snem dobrze jest też zrobić sobie mały spacerek i to bez względu na pogodę, warto też zrobić sobie nie za gorącą kąpiel czy prysznic i wypić kubeczek gorącego mleka.
Życzę kolorowych snów.
napisał/a: brunkzor 2011-12-19 19:49
Dzięki za odpowiedź i za rady :)

Masz na myśli z lateksowym wypełnieniem? I co, nie masz uczucia dyskomfortu, nie jest za twarda? Nie za wysoka? Podejrzewam, że Ty, jako kobieta, masz małe barki. Ja niestety również (typowa budowa endo-morficzna - duże nogi, małe barki) i wysokie poduszki mi nie służą. Czasami nawet lepiej mi się śpi bez poduszki, ale tak się ciężko wyspać.
napisał/a: piotrosiama 2011-12-19 19:54
To takie ponoć rurki bo nie otwierałam poduszki - silikonowe coś. Właśnie też nie lubię twardej ani za miękkiej ta jest dla mnie akurat, no i trafiłam wtedy na promocję więc zapłaciłam niecałe 50 zł.
napisał/a: brunkzor 2011-12-20 00:37
Mogłabyś podać linka z http://www.jysk.pl/4/52/ag/catalog/
Albo ew. zrobić zdjęcie? Bo nie wiem, o którą dokładnie chodzi.
napisał/a: ~Anonymous 2011-12-20 08:45
jak znajdziesz jakąś fajną poduszkę to podziel się- bardzo Cie proszę :)
Mam ten sam problem.... i na dodatek mam prace siedzącą i często jeżdżę samochodem :(
Kupiłam na allegro tę poduszkę http://allegro.pl/ortopedyczna-poduszka-poduszki-lateksowa-profil-i1986599411.html
i jeżeli mam być szczera to fajnie się na niej śpi ale jedną noc czy dwie. Na dłuższą metę nie dam rady na niej spać. Przekręcam się w nocy tak jak Ty i na moje nieszczęście dodatkowo często śpię na brzuchu.
Nie mam kompletnie pomysłu na czym spać żeby było wygodnie i żeby się wyspać :(
Teraz mam poduszkę z pierzem ale jest go tak mało, że prawie śpię na płasko. Wymieniam- raz ortopedyczna- raz ta kiszka z pierzu :/
napisał/a: brunkzor 2011-12-20 09:13
Hehe, nie wiedziałem, że są ludzie, którzy robią tak, jak ja :D .. ja również na zmianę śpię - puch - ortopedyczna. Nawet mam ją naszykowaną tuż nad głową w pionie, żeby w nocy, jak się przebudzę, nie szukać poduszki, tylko ruch ręką i gotowe.

Jetta, a w czym Ci przeszkadza ta poduszka? Zauważyłem, że ma identyczny kształt, co moja, która też mi przeszkadza na dłuższą metę.

Może rozwiązaniem będzie poduszka również z latexem, czy pianką termoelastyczną, ale o zwyczajnym kształcie?
Np. ta: http://www.jysk.pl/4/52/709/4219902/a/catalog

Byłem kiedyś w Agata Meble, mają tam na prawdę szeroki wybór poduszek. Spodobała mi się nawet taka jedna, też o kształcie ortopedycznym, ale nieco niższa i bardziej miękka (chyba). No, ale nie wiem, czy brać znowu profilowaną, jak znowu mi będzie przeszkadzać? Tania nie jest.. coś ok 180zł.
napisał/a: ~Anonymous 2011-12-20 09:53
przeszkadza mi w tym, że nie raz właśnie położę się na niej (nieświadomie) "krzywo" i rano budzę się z jeszcze gorszym bólem karku. Raz obudziłam się z głową prawie pod nią- koniec głowy leżał tylko na niej- chodziłam z przekrzywioną głową cały dzień , tak mnie szyja bolała :(
Mam też problem z zasypianiem na tej poduszce, bo zazwyczaj robię to na brzuchu więc ciężko się na niej wygodnie ułożyć :( stosuję ją jak jestem wyjątkowo padnięta- wtedy nawet na boku zasnę :P
Co do wysokości to dla mnie jest odpowiednia- używam ją tak jak na zdjęciu wiec ogólnie jest w porządku.

Także jak widzisz- nie jesteś z tym problemem sam :)) ale radzić sobie jakoś trzeba.

Co do Twojej propozycji poduszki (http://www.jysk.pl/4/52/709/4219902/a/catalog) to dla mnie odpada. Za wysoko. ja muszę mieć jak najmniej "wnętrzności".
Z kolei ta ortopedyczna skoro jest niższa to myślę, że mogłaby być lepsza- tylko cena nieciekawa :/
Moja właśnie jest dość niska i miękka. Nie wiem- sam musisz zdecydować. Szkoda, że nie dają poduszek na kilka dni na próbę :)))
napisał/a: ~Anonymous 2011-12-20 09:55
dla mnie ta mogłaby być fajna http://www.jysk.pl/4/52/709/4244003/a/catalog .........ale cena kładzie mnie na kolana :P
napisał/a: piotrosiama 2011-12-20 13:29
Ta moja poduszka wygląda tak :

[attachment=0:wu4t1wkb]626236e90d.jpg[/attachment:wu4t1wkb]

dzięki pikowaniu z wypełnieniem poduszki, jak na razie, nic złego się nie dzieje i to pikowanie nie jest wyczuwalne
napisał/a: brunkzor 2011-12-26 10:49
Chyba znalazłem poduszkę idealną dla mnie! Ale długo chyba jej nie kupię, bo po grudniu (urodziny, rocznica, zaręczyny, święta) jestem spłukany.
http://www.tempur.pl/page23677.aspx?Poduszka-TEMPUR-Sonata&_p=82&_c=72
Jakkolwiek by się nie spało, to ta poduszka jest do każdego rodzaju spania: na skos, bokiem, na plecach, itp. Potwierdza to jeden z obrazków w galerii. Tylko zabija cena.. ok 500zł w zależności od rozmiaru :( Na stronie można znaleźć salon w swoim mieście i wiecie co? Chyba pójdę tam i wypróbuję, a jak się zakocham w niej, to na 100% kupię, pozostaje tylko dozbierać kasę.
napisał/a: Blondi33 2015-07-23 13:14
Taka droga poduszka?!?

też miałam kłopoty ze snem i tak samo jak Ty szukałam odpowiedniej poduszki. W końcu trochę zaryzykowałam i kupiłam przez internet poduszkę, która się nazywa Puch Thermal Comfort i muszę przyznać, że to był strzał w 10 :) poduszka kosztuję niecałą stówę (niestety na wydanie 500 zł nie mogłam sobie pozwolić) i bardzo dobrze dopasowuję się do kształtu głowy i karku. Z całego serca polecam :)