Problem ze skórą głowy (wypadanie włosów)

napisał/a: Karolinadr 2009-09-23 10:11
Witam,

Mam problem z włosami i skórą głowy!!!!!
Strasznie wypadają mi włosy, jestem tym załamana. Ostatnio dosyć dokładnie oglądam moją skórę głowy, jest ona zaczerwieniona, swędzi strasznie, pojawiają się ropne krostki a do tego jakby łupież.
Stosowałam już chyba wszystko: leki z apteki, wcierki od trychologa, szampon vichy z aminexilem, ostatnio nawet łagodny szampon dla noworodków. Jak tak dalej to będzie wyglądało to za pare miesięcy bedę całkiem łysa.

Proszę o radę co może być tego przyczyną i jak sobie radzić.

Dziękuję
napisał/a: KATERINA 2009-09-23 13:57
Karolinadr napisal(a):Witam,

Mam problem z włosami i skórą głowy!!!!!
Strasznie wypadają mi włosy, jestem tym załamana. Ostatnio dosyć dokładnie oglądam moją skórę głowy, jest ona zaczerwieniona, swędzi strasznie, pojawiają się ropne krostki a do tego jakby łupież.
Stosowałam już chyba wszystko: leki z apteki, wcierki od trychologa, szampon vichy z aminexilem, ostatnio nawet łagodny szampon dla noworodków. Jak tak dalej to będzie wyglądało to za pare miesięcy bedę całkiem łysa.

Proszę o radę co może być tego przyczyną i jak sobie radzić.

Dziękuję[/quote
Sprawdzono co jest przyczyną choroby/jaka to choroba etc?
Miałaś robiony trichogram?
Badania ogólne typu:
morfologia
OB
cukier
magnez
wapń
elektrolity
żelazo
cholesterol{lipidogram}
TSH i ft4
hormony płciowe typu estrogen, testosteron, DHEA SO4 {między 2-3 dniem cyklu}
prl=prolaktyna zień badania bez znaczenia
cierpisz na atopowe zapalenie skóry
masz jakieś alergie
cierpisz na choroby przewlekłe [ktoś w rodzinie ma problemy podobne do Twoich}?
czy zmieniałaś kosmetyki ostatnio
zwiększyła Ci się suchość skóry czy ogólnie masz ja suchą?
MiAłaś kiedyś podobne problemy co mówi dr?
napisał/a: KATERINA 2009-09-23 13:59
Czy dr wyeliminował łojotokowe zapalenie skóry głowy?
napisał/a: Karolinadr 2009-09-24 12:45
Nie, nie miałam robionych żadnych badań!!!!!!
Pani trycholog u której byłam oglądała moją skórą pod kamerą, stwierdziła,że mam łupież łojotokowy, zalecila kupienie wcierki za 100 zł i powiedziała, że wszystko będzie ok! Jakiś czas temu byłam u dermatologa i powiedział, że mam podrażnioną skórą i też dostałam jakiś preparat do wcierania!!!!!!! nic nie pomaga
Nikt z mojej rodziny nie cierpiał nigdy na coś takiego, moi rodzice mają zdrowe włosy i mają ich dużo.
Myśłałam, że przyczyną jest farbowanie, suszenie, prostowanie!! Na pewien czas odstawiłam wszystkie zabiegi, zbyt dużo się nie zmieniło, może włosy są inne w dotyku, ale skóra nadal jest czerwona swędząca, pojawiją się robne krostki a włosy sypią się jak liście na jesień, i to na czubku głowy.

To co ja mam robić????
napisał/a: KATERINA 2009-09-24 13:54
Karolinadr napisal(a):Nie, nie miałam robionych żadnych badań!!!!!!
Pani trycholog u której byłam oglądała moją skórą pod kamerą, stwierdziła,że mam łupież łojotokowy, zalecila kupienie wcierki za 100 zł i powiedziała, że wszystko będzie ok! Jakiś czas temu byłam u dermatologa i powiedział, że mam podrażnioną skórą i też dostałam jakiś preparat do wcierania!!!!!!! nic nie pomaga
Nikt z mojej rodziny nie cierpiał nigdy na coś takiego, moi rodzice mają zdrowe włosy i mają ich dużo.
Myśłałam, że przyczyną jest farbowanie, suszenie, prostowanie!! Na pewien czas odstawiłam wszystkie zabiegi, zbyt dużo się nie zmieniło, może włosy są inne w dotyku, ale skóra nadal jest czerwona swędząca, pojawiją się robne krostki a włosy sypią się jak liście na jesień, i to na czubku głowy.

To co ja mam robić????

HEY
Skoro miAłaś robionę badanie pod kamerka to zapewne trichoskopia -robiłaś ją w Warszawie? Pewno gabinet derm specjalistów? Tak pytam z ciekawości. Skoro tak zwane lekarskie metody Ci nie pomagają wypróbuj metody dr Różańskiego -wiem wszyscy uważają, że zioła to czary mary etc. Ale warto spróbować. Masz tu stronkę
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/pichta.htm
a olejek pichtowy można nabyć w sklepach zielarskich, powinien też być w aptece dostępny no i tu
http://www.laboratorianatury.pl/olejek-pichtowy.html
Nie wiem ile masz lat ale będziesz musiała uzbroić się w cierpliwość taki problemy jak Twoje mogą być długofalowe - liczy się systematyczność - podejdź do tego metodycznie wybierz mieszankę na stronce dr Różańskiego tej co podałam -wybierz miksturę zgromadź składniki i zrób specyfik i używaj zgodnie z instrukcją reg. to może trochę potrwać ale efekty będą. Wiele z tych preparatów naprawdę działA a to, że dr patrzą z politowaniem to ich sprawa! ja sama używałam paru i kiedy medyczne zawodziły metody pichta etc. mi pomogła - oczywiście nie pachnie to jakoś rewelacyjnie używałam na noc ale rezultaty BYłY po 3 miesiącach mój problem uległ poprawie. Wypróbuj nie umrzesz od tego! Poszukaj też na str. dr Różańskiego innych metod wpisując do google luskiewnik np/ Powodzenia