Problem z żuchwą

napisał/a: arnoldinio 2017-01-30 22:26
Mam problem z żuchwą,kiedys miałem uraz,upadek na twarz na prawą strone ale jakoś sie to rozeszło.Z czasem zaczęło sie robić coraz gorzej.Żuchwa zbacza,przy otwarciu strzela lewy staw,ale największy ból występuje w okolicach policzka.Przy poruszaniu żuchwą na boki albo szeroko otwierając buzie czuje tarcie,chrobotanie przy poruszaniu mięśnia żwacza,w okolicach policzka.Powoduje to bardzo silny ból,jakby coś tam mnie cięło dosłownie.Ból ten czuje również w jamie ustnej jak dotykam połączenia mięśnia żwacza ze stawem w momencie poruszania na bok wyczuwam przesuwające się zgrubienia w tym miejscu,prawdopodobniej one wywołują tarcie.Co to może być ?Zgryz mam prosty ocena ortodonty,zęby zdrowe.Ćwiczenia z poradni narządu żucia nie przynoszą rezultatu a wzmagają ból.

Wynik rezonanu stawów żuchwowych w skrócie:

'W zwarciu głowy żuchwy w prawidłowym położeniu,przy zamkniętych ustach po stronie lewej zwiększona ilość płynu wokół krążka który wydaje się przemieszczony ku przodowi,przy otwartych ustach krążek przemieszcza się ku tyłowi w obręb dołka stawowego'

'Po stronie prawej przy zamkniętych ustach krążek w prawidłowym położeniu,przy otwartych głowa żuchwy z krążkiem przemieszcza się do przodu poza guzek stawowy.

'W torebce stawowej po stronie lewej zwiększona ilość płynu wzdłuż przedniej powierzchni kłykcia żuchwy'

Jakieś sugestie co można z tym zrobić ? do kogo się udać ?


'