Problem z żołądkiem

napisał/a: slalen 2011-09-20 20:21
Witam. Od dłuższego czasu (około pół roku) mam problemy z żołądkiem. Mianowicie czuję jego ciągły delikatny ból. Nie mam apetytu, a jeśli coś zjem od razu czuję sytość. Żołądek raz boli więcej, raz mniej. Szczególnie po jedzeniu. Czuję się osłabiony i ogólnie nie mam formy. Co to może być?
napisał/a: Breenan 2011-09-20 20:54
Witaj.Skoro dolegliwości trwają już tyle czasu to najwyższa pora wybrać się do lekarza na badania gastroskopii.Objawy nie są specyficzne i można przypisać je do wielu chorób .Pozdrawiam
napisał/a: karol692 2011-09-21 13:09
Witam, mam problem z żołądkiem od długiego czasu. Chodzi o bóle brzucha, częsty kaszel, nalot na języku, nieświeży oddech. Mniej więcej w połowie 2008 roku miałem robioną gastroskopie a jej opis zamieszczam poniżej:

Przełyk: w nadwpustowej części przełyku tuż nad linią ZET uwidoczniono oddzielone od linii ZET okrągłe ognisko uniesionej, nieco grudkowatej śluzówki średnicy 3-4 mm o zabarwieniu ciemniejszym od otoczenia.
Wpust: bez zmian
Żołądek: podwpustowo, sklepienie, trzon, antrum bez zmian organicznych. Gra perystaltyczna odźwiernika zachowana. Odźwiernik drożny.
Opuszka dwunastnicy i część zaopuszkowa bez zmian organicznych.
Pobrano wycinki do badania hist pat z okolicy nadwpustowej
Wniosek: Oesophagiti?/ obs quoad Barett oesophagus


Rozpoznanie kliniczne: obs w kierunku przełyku Barretta
Rozpoznanie patomorfologiczne: Materiał stanowi błona śluzowa okolicy połączenia przełykowo-żołądkowego z cechami obrzęku i przekrwienia z obecnością pobudzonych grudek chłonnych.

Byłem z wynikami u lekrza, a ten po obejrzeniu dokumentacji stwierdził, że to refluks, że nie da się tego pozbyć, że muszę nauczyć się z tym żyć. Przepisał Polprazol i mówił, że mam to brać cały czas, 1 tabletka na czczo. Początkowo brałem Polprazol, później przestałem. Biorąc ten lek czułem się lepiej niż w przypadku gdy nie brałem.
W tzw. między czasie robiłem morfologię krwi (2 krotnie), badanie moczu. Mocz w porządku, w krwi dwie wartości: MONO i MONO% powyżej normy. Miałem też badanie kału na pasożyty – nie znaleziono ani jaj pasożytów ani cyst pierwotniaków. Drugie badanie kału (prywatnie), wykazało cysty lamblii. Przeszedłem leczenie lamblii antybiotykiem. Miałem też robiony wymaz z gardła, wyhodowano następujące drobnoustroje:
1.Streptococcus vilidaus +++
2. Neisseria ep+

Niedawno postanowiłem znów pójść do rodzinnego i poprosić o skierowanie do gastrologa. Gastrolog przejrzał moje wyniki z gastroskopii i powiedział żebym dalej brał Polprazol, rozpisał mi taką kuracje: polprazol 40 mg na czczo przez 2 miesiące, następnie polprazol 20 mg na czczo przez 2 miesiace, nastepnie 20 mg co drugi dzień przez miesiąc a następnie doraźnie. Wykonałem 4 pierwsze miesiące. Gdy brałem lek to w miarę się trzymałem, natomiast gdy przerwałem branie Polprazolu, to zaczęły się bóle brzucha, słabszy apetyt, uczucie pełności nawet gdy mało jadłem, wzdęcia, częste odbijanie się (po jedzeniu bardzo częste), uczucie pieczenia w żołądku (wydaje mi się że górna część, prawdopodobnie wlot do żołądka)..
Może ktoś ma podobne problemy? Co powinienem teraz zrobić? Jakie wykonać badania? Myślałem nad ponownym wymazem z gardła, testem na helicobacter pylori, usg jamy brzusznej. Czy warto zrobić te badania, szczególnie chodzi mi o usg, czy warto zrobić te badanie?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
napisał/a: Breenan 2011-09-21 13:36
Chorobę refluksową leczy się inhibitorami np.pantoprazol,który zmniejsza wydzielenie kwasów żołądkowych oraz zapalenie przełyku.Jeżeli leczenie inhibitorami nie przynosi skutków wówczas pozostaje leczenie chirurgiczne tzw.Fundoplikacja,która polega na przyszyciu częście żołądka do dolnej części przełyku.Oczywiście może Pan wykonać USG jamy brzusznej oraz wymaz z gardła na obecność helicobacter pylori.Najlepiej udać się jeszcze raz do lekarza prowadzącego i powiedzieć ,że objawy po odstawieniu leku nadal powracają.Możliwe,że przepisze inny lek albo zaproponuje leczenie operacyjne.Pozdrawiam
napisał/a: ziomek15 2011-10-11 22:51
Znowu ja :d mam problem z żoładkiem teraz takiego typu ze mam bardzo delikatny żoładek wystarczy napój za słotki typu soki takie w kartonie i zaczyna mnie lekko czyscic, wczoraj zjadlem chipsy i tez mnie czysciło , szukam czegos na wzmocnienie , bo to jest bardzo uciążliwe ;/ prosze o pomoc :)
napisał/a: karol692 2014-02-24 21:23
karol69 napisal(a):Witam, mam problem z żołądkiem od długiego czasu. Chodzi o bóle brzucha, częsty kaszel, nalot na języku, nieświeży oddech. Mniej więcej w połowie 2008 roku miałem robioną gastroskopie a jej opis zamieszczam poniżej:

Przełyk: w nadwpustowej części przełyku tuż nad linią ZET uwidoczniono oddzielone od linii ZET okrągłe ognisko uniesionej, nieco grudkowatej śluzówki średnicy 3-4 mm o zabarwieniu ciemniejszym od otoczenia.
Wpust: bez zmian
Żołądek: podwpustowo, sklepienie, trzon, antrum bez zmian organicznych. Gra perystaltyczna odźwiernika zachowana. Odźwiernik drożny.
Opuszka dwunastnicy i część zaopuszkowa bez zmian organicznych.
Pobrano wycinki do badania hist pat z okolicy nadwpustowej
Wniosek: Oesophagiti?/ obs quoad Barett oesophagus


Rozpoznanie kliniczne: obs w kierunku przełyku Barretta
Rozpoznanie patomorfologiczne: Materiał stanowi błona śluzowa okolicy połączenia przełykowo-żołądkowego z cechami obrzęku i przekrwienia z obecnością pobudzonych grudek chłonnych.

Byłem z wynikami u lekrza, a ten po obejrzeniu dokumentacji stwierdził, że to refluks, że nie da się tego pozbyć, że muszę nauczyć się z tym żyć. Przepisał Polprazol i mówił, że mam to brać cały czas, 1 tabletka na czczo. Początkowo brałem Polprazol, później przestałem. Biorąc ten lek czułem się lepiej niż w przypadku gdy nie brałem.
W tzw. między czasie robiłem morfologię krwi (2 krotnie), badanie moczu. Mocz w porządku, w krwi dwie wartości: MONO i MONO% powyżej normy. Miałem też badanie kału na pasożyty – nie znaleziono ani jaj pasożytów ani cyst pierwotniaków. Drugie badanie kału (prywatnie), wykazało cysty lamblii. Przeszedłem leczenie lamblii antybiotykiem. Miałem też robiony wymaz z gardła, wyhodowano następujące drobnoustroje:
1.Streptococcus vilidaus +++
2. Neisseria ep+

Niedawno postanowiłem znów pójść do rodzinnego i poprosić o skierowanie do gastrologa. Gastrolog przejrzał moje wyniki z gastroskopii i powiedział żebym dalej brał Polprazol, rozpisał mi taką kuracje: polprazol 40 mg na czczo przez 2 miesiące, następnie polprazol 20 mg na czczo przez 2 miesiace, nastepnie 20 mg co drugi dzień przez miesiąc a następnie doraźnie. Wykonałem 4 pierwsze miesiące. Gdy brałem lek to w miarę się trzymałem, natomiast gdy przerwałem branie Polprazolu, to zaczęły się bóle brzucha, słabszy apetyt, uczucie pełności nawet gdy mało jadłem, wzdęcia, częste odbijanie się (po jedzeniu bardzo częste), uczucie pieczenia w żołądku (wydaje mi się że górna część, prawdopodobnie wlot do żołądka)..
Może ktoś ma podobne problemy? Co powinienem teraz zrobić? Jakie wykonać badania? Myślałem nad ponownym wymazem z gardła, testem na helicobacter pylori, usg jamy brzusznej. Czy warto zrobić te badania, szczególnie chodzi mi o usg, czy warto zrobić te badanie?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.




niestety problem nie mija, gdy brałem polprazol 20 mg (a dokładniej loseprazol), plus debretin plus olejek TOS (http://drnemooils.y0.pl/index.php/cennik chwytam się każdego możliwego sposobu...), to czułem się dobrze, dobre trawienie, lekkość, a raczej taka normalność w żołądku, brak gazów, brak wzdęć.
3-4 dni temu skończył mi się ten loseprazol, skończył się olejek TOS, zostało mi kilkanaście tabletek debretinu, który wezme już do końca, i znowu jest gorzej.. początki miałem już wczoraj, dziś już się zaczęło na dobre. ból brzucha, takie jakby pieczenie, palenie w żołądku, czasem też kłucie z lewej strony, nadęty brzuch, gazy, niestrawność, pomimo że wydaje mi się że mniej jem, gorszy apetyt, no i znów nieświeży oddech !
wizyte u gastrologa mam dopiero pod koniec kwietnia, więc postanowiłem napisać tu. co byście teraz zrobili ? moje wnioski są takie, że polprazol mi pomaga, mam to brać przez cały czas? już naprawdę przez długi czas to biorę (z przerwami). skoro biorę teraz sam debretin i on mi nie pomaga to chyba powiem lekarce że nie chcę już debretinu, im mniej chemii tym lepiej. z kolei ten olejek TOS też chyba pomaga, po płukaniu tym olejkiem z wodą, czuje dobry wpływ na jamę ustną.

i jeszcze pytanie o to, czym się różni omeprazolum od pantoprazolu ? Bo wcześniej brałem zestaw nolpaza+debretin, przepisany przez gastrologa, natomiast gdy się skończyły tabletki to poszedłem po przedłużenie do rodzinnego i ona mi przepisała polprazol, ponieważ w karcie pacjenta u rodzinnej nie miałem nigdy wpisanej nolpazy tylko polprazolm, więc przepisała polprazol. Jest jakas różnica w tych lekach ? I czy polprazol 20 mg, który przepisuje lekarz na receptę i polprazol 20 mg, który jest dostępny bez recepty to to samo ?

z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi, pozdrawiam.
napisał/a: sonko1 2014-02-28 21:43
Witam.Bardzo proszę o poradę. Ok 2 tyg temu dostałam antybiotyk doksycyklina 2x1 przez 5 dni nimesil 2x1 przez 14 dni proxacin 2x1 i scorbolamid 1x1 - na zapalenie przydatków. Od pierwszych dni leczenia był mi niedobrze- lekarz uprzedził że tak może być. dotrwałam do 5 dni i zaczął mnie boleć żołądek- ale w dziwny sposób bo bolał tylko jak jedzenie wpadło mi do żoładka i to przez chwilkę i przestawało. Tak jest od tygodnia. Piję len. Ogólnie żołądek mnie nie boli, nie odbija mi się, wzdęć też nie mam. Nie mogę się normalnie najeść bo czuję ten ból. To jest właściwie taki mocny dyskomfort bo z bólu mnie nie zgina ale mocno mi przeszkadza. Czy mógłby ktoś w miarę szybko odpowiedzieć, bardzo proszę.
napisał/a: sonko1 2014-02-28 21:48
Dodam jeszcze, że przy połykaniu czuje jakby plecy na wysokości żołądka. Wcześniej większych problemów nie miałam, czasem zgaga, czasem niestrawność po jakimś cięższym jedzeniu.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
napisał/a: sonko1 2014-03-01 14:12
Proszę o odpowiedź, czy moje problemy z żołądkiem maja związek z tymi lekami które brałam.
Z góry dziękuję.
napisał/a: karol692 2014-11-24 16:26
Witam, pomimo brania nolpazy 20 mg (czasem codziennie, czasem co drugi dzień), mam dyskomfort w żołądku, nadęty brzuch, odbijanie (zdarza się że treścią żołądka), i ten nieszczęsny nieświeży oddech. Zauważyłem że znowu mam dużo białego nalotu na języku. Czasami popłuczę usta roztworem z nadmanganianu potasu to jakby lepiej mi po tym. Ale czytałem że zbyt często nie można tego stosować bo wysusza gardło.
Co zrobić w moim przypadku, przy powtarzającym się problemie i przy braku poprawy z nolpazą? Jakieś rady?
napisał/a: Konstans 2014-11-25 11:24
karol69 napisal(a):Witam, pomimo brania nolpazy 20 mg (czasem codziennie, czasem co drugi dzień), mam dyskomfort w żołądku, nadęty brzuch, odbijanie (zdarza się że treścią żołądka), i ten nieszczęsny nieświeży oddech. Zauważyłem że znowu mam dużo białego nalotu na języku. Czasami popłuczę usta roztworem z nadmanganianu potasu to jakby lepiej mi po tym. Ale czytałem że zbyt często nie można tego stosować bo wysusza gardło.
Co zrobić w moim przypadku, przy powtarzającym się problemie i przy braku poprawy z nolpazą? Jakieś rady?


Witaj,
masz przerost patogenów, najpewniej candida lub inne drożdzaki.
Jeśli nie ma do tego HP, bo i to trzeba brać pod uwagę.
Zastosuj dietę przeciwgrzybiczna, plus eliminację pokarmową, bo pewnie masz też zapalenie śluzówki żołądka. To często chodzi w parze.
Pozdrawiam.
napisał/a: Konstans 2014-11-25 20:07
Karol69: :)
dieta przeciwgrzybiczna to eliminacja następujących produktów:
- nabiału pod każdą postacią
- zbóż głównie glutenowych ale najlepiej odstawić wszelkie węgle (bo to cukier jak by nie patrzeć)
- cukier pod każdą postacią (ZERO) - żadnych napojów, słodzików, słodyczy
- owoce (przez 1-2 m-ce)

Co jeść zapewne spytasz podłamany ;)?
spokojnie da się żyć! ja tak jem (z innych względów) i mam sie dobrze :)))
- dużo warzyw (surowych, gotowanych, zup)
- trochę białka (mięso, ryby, jajka) - przygotowane jak lubisz :)
- dużo tłuszczu (olej lniany, oliwa z oliwek, masło, smalec, awokado)
Przy okazji nauczysz się zdrowo jeść ;)
- dopuszczalny jedynie ksylitol z cukru

suplementy wspomagające:
kwas kaprylowy, pau darco, omega 3, liść oliwny, olej z oregano

Poszukaj proszę - więcej nie pamiętam a pisałam o tym wielokrotnie na forum. Starość nie radość ;)
Taka dieta to podstawa, by zagłodzić grzyba, który odżywia się cukrem. Więc jak będziesz mu go dostarczał w postaci jedzenia, będzie się rozszerzał i ekspansywnie zajmował większe obszary twego organizmu :/
Pozdrawiam chłopaka :)