Problem z zatokami, zaczerwienienie na nosie

napisał/a: 01szymon01 2016-08-16 21:26
Witam mam problemy z zatokami a raczej tak mi się wydaje. Chodzi mi tutaj o zaczerwienienie które wyśtepuje od kilku miesięcy i nie wiem czym jest spowodowane... zaczerwienienie występuje na nosie w miejscu zatok sitowych tzn. dokładnie tak jak byś się złapał za nos dwoma palcami z dwóch stron za kość nosową to właśnie w tych miejscach występuje zaczerwienienie. Nie raz jest prawie nie widoczne a np. po umyciu się jest bardzo czerwone. Wyjaśniłem mój problem, teraz trochę o lekarzach. Na początku myślałem i nadal myślę, że to coś z zatokami, bo często występował u mnie ból zatok. Po jakimś czasie poszedłem do lekarza rodzinnego, dostałem coś tam na zatoki i na rozrzedzenie wydzieliny, bo właśnie mi ona spływała do gardła z zatok. Nic to nie pomogło. Dostałem skierowanie do larygologa i nawet Pani doktor nie wiedziała dokładnie od czego to zaczerwienienie. Lewą przegrodę mam lekko skrzywioną. Dostałem od niej też antybiotyk, no i coś do wstrzykania do nosa, ale też nic nie dało, hm no może coś z tymi zatokami pomogło ale to chyba tymczasowo. Proszę o pomoc.
napisał/a: radek07 2016-08-16 22:10
Czy twój nos notorycznie się zatyka?
napisał/a: 01szymon01 2016-08-17 14:06
Hmm, tak zatyka się ale to przeważnie jedna dziurka na przemian czasem lewa czasem prawa i nie tak często, ale jednak zatyka się. Zatyka się tak, że nie mogę tego wgl wysmarkać.
napisał/a: barbarap 2016-08-18 13:45
A co brałeś na zatoki? Mój mąż miał problemy z zatokami, robił sporo badań i się okazało ze ma ciało obce w zatoce, u niego częste były bóle głowy, nos prawie cały czas zatkany, to ciało obce ma już usunięte, poza tym wyprostowaną przegrodę, mówi że jest niby lepiej choć po samym zabiegu sporo chorował, teraz jak go przytyka to pomaga sinufast i inhalacja, od dłuższego czasu poważniejszych problemów z zatokami nie ma.
napisał/a: 01szymon01 2016-08-20 11:48
Dużo tego było... inhalacje robiłem i robię jeszcze od czasu do czasu. Jak będę miał czas to wypisze co brałem.