Problem z zatokami, tomografia ok.

napisał/a: anem77 2013-06-01 20:45
Witam.

Moj problem zaczal sie w ubieglym roku w maju. Mialem calkiwicie niedrozny nos. 3 antybiotyki i nic.
Dopiero sinulan forte w grudniu udroznil nos. Dwa tygodnie po udroznienu nosa, mialem tomografie w Norwegii.
Lekarz swtierdzil, ze zatoki sa "otwarte". Mysle, ze chodzi o to, ze sa drozne powietrznie.
Mimo, ze nos drozny, chociaz lewa strone nosa funkcjonuje gorzej niz prawa i czesto jest przytkana, objawy dalej wystepuja.

Objawy
- gesta wydzielina w jamie ustnej. Czuje ja nawet na ustach.
- bol uciskowy czola przy wiekszym wdechu nosem. Kiedy biore wiekszy oddech przez nos automatycznie wytrzeszczam oczy i napina mi sie skora na czole.
- ten sam bol, wytrzeszcz i napiecie skory wystepuje przy mocnym otwarciu zuchwy
- rano musze odpluwac wydzieline
- pomaga mi np. goracy przysznic
- szorstki jezyk wrazliwy (pieczenie) na niektory pokarmy min. pomidory. Bialy nalot na jezyku (grzybica wykluczona dwoma wymazami z jezyka i badaniem PCR na candide.

Wczesniej mialem jeszcze bol podniebienia i pulsowanie twarzy - mozna powiedziec, ze po oczysczeniu zatok juz prawie nie wystepuje.

Mialem niedawno gastroskopie i wykazala zapalenie przelyku i helicobakter pyroli.
Gastrolog mowil, ze nie laczylby tego z zatokowym bolem glowy.

W mieszkniu na oknie mam troszeczke plesni...
Przeprowadzam sie jutro. Jesli to od plesni, to czy po przerowadzce moj stan sie polepszy?

Mieszkam w Norwegii i tutaj sluzba zdrowia strasznie kuleje. Mowia mi, ze nic sie nie da zrobic.
Przeciez jest tyle mozliwych zabiegow.

Moglbym sie wybrac do PL zrobic jakis prywatnie, ale w ogole nie wiem, co mam teraz robic? Nagrzewanie? Jakies inne badania? Prosze o jakas rade.

Pozdrawiam
Maciek
napisał/a: sitak23 2013-06-02 00:41
zrobic badanie na chlamydie pneumonia w obu klasach ja bym tam szukał ,chlamydia robi pseudo alergie i wiele innych dolegliwości
napisał/a: sitak23 2013-06-02 00:46
sitak23 napisal(a):zrobic badanie na chlamydie pneumonia w obu klasach ja bym tam szukał ,chlamydia robi pseudo alergie i wiele innych dolegliwości

zapomialem dodac ze badanie robi sie z krwi bo czesto w wymazach chlamydia nie rosnie .
napisał/a: kasia971 2013-06-03 14:27
anem77 napisal(a):Witam.

Moj problem zaczal sie w ubieglym roku w maju. Mialem calkiwicie niedrozny nos. 3 antybiotyki i nic.
Dopiero sinulan forte w grudniu udroznil nos. Dwa tygodnie po udroznienu nosa, mialem tomografie w Norwegii.
Lekarz swtierdzil, ze zatoki sa "otwarte". Mysle, ze chodzi o to, ze sa drozne powietrznie.
Mimo, ze nos drozny, chociaz lewa strone nosa funkcjonuje gorzej niz prawa i czesto jest przytkana, objawy dalej wystepuja.

Objawy
- gesta wydzielina w jamie ustnej. Czuje ja nawet na ustach.
- bol uciskowy czola przy wiekszym wdechu nosem. Kiedy biore wiekszy oddech przez nos automatycznie wytrzeszczam oczy i napina mi sie skora na czole.
- ten sam bol, wytrzeszcz i napiecie skory wystepuje przy mocnym otwarciu zuchwy
- rano musze odpluwac wydzieline
- pomaga mi np. goracy przysznic
- szorstki jezyk wrazliwy (pieczenie) na niektory pokarmy min. pomidory. Bialy nalot na jezyku (grzybica wykluczona dwoma wymazami z jezyka i badaniem PCR na candide.

Wczesniej mialem jeszcze bol podniebienia i pulsowanie twarzy - mozna powiedziec, ze po oczysczeniu zatok juz prawie nie wystepuje.

Mialem niedawno gastroskopie i wykazala zapalenie przelyku i helicobakter pyroli.
Gastrolog mowil, ze nie laczylby tego z zatokowym bolem glowy.

W mieszkniu na oknie mam troszeczke plesni...
Przeprowadzam sie jutro. Jesli to od plesni, to czy po przerowadzce moj stan sie polepszy?

Mieszkam w Norwegii i tutaj sluzba zdrowia strasznie kuleje. Mowia mi, ze nic sie nie da zrobic.
Przeciez jest tyle mozliwych zabiegow.

Moglbym sie wybrac do PL zrobic jakis prywatnie, ale w ogole nie wiem, co mam teraz robic? Nagrzewanie? Jakies inne badania? Prosze o jakas rade.

Pozdrawiam
Maciek

Ja bym pokazała tomografię w Polsce jakiemuś laryngologowi, który wykonuje operacje zatok. Taki będzie się znał. A pleśń to może szkodzić. Ewentualnie można zrobić wymazy z nosa: bakteriologiczny i mykologiczny (na grzyby). Nagrzewanie zatok jak najbardziej wskazane: opalanie, woreczki z gorącą solą itp.