Problem z zajściem w ciążę

napisał/a: malinka0077 2015-01-27 09:25
Staramy się z mężem od dwóch lat od dziecko. Powiem szczerze, że jestem już trochę sfrustrowana i zastanawiamy się nad in vitro. Podobno jest jakiś rządowy program. Czy czy macie jakieś doświadczenia w tym zakresie? Jakie są koszta? Jakie ośrodki wykonują in vitro?
napisał/a: buzek 2015-01-27 13:42
Karola . Sama również starałam się o dziecko z mężem. Niestety nie wychodziło. Lekarz zakwalifikował nas do in vitro jednak gdy zobaczyliśmy ile to wszystko kosztuje to złapaliśmy się za głowę. Jest to bardzo drogie.
Na szczęście zakwalifikowaliśmy się do programu rzadowego. Na stronie ministerstwa są wytyczne jak można do niego przystąpić, poczytaj sobie. Wydaje mi się,że możecie się starać.
W Małopolsce , konkretnie w Krakowie program prowadzi centrum medyczne Macierzyństwo ( adres ich strony: macierzynstwo.com.pl ).
Sama jestem obecnie po ich opieką. Obecnie po pierwszej próbie. Wiem,ze rzadko kiedy się udaje za pierwszym razem ale mam dużą nadzieję,że może jednak :)
napisał/a: Ewelina73 2015-03-23 21:34
Dwa lata to już jest trochę czasuJ. Ale nie martw się, to nie musi być nic poważnego. Przyczyna, z powodu której nie możesz zajść w ciążę, może być całkiem błaha i dobry lekarz może ci szybko pomóc. Nie wiem, gdzie mieszkasz. Poszukaj w necie kliniki leczenia niepłodności w swojej okolicy. Zawsze jest zaznaczone, czy prowadzą w niej rządowy program in vitro. Sprawdź o opinie na jej temat, poczytaj na forum, popytaj koleżanek. Ja w ten sposób trafiłam do Invimedu w Gdyni. Tam lekarz stwierdził mięśniaki macicy i po ich usunięciu zaszłam bez przeszkód w ciążę. Wcale nie była do tego potrzebna procedura in vitro.
napisał/a: calawtrawie 2015-03-31 10:07
Korzystałam z programu rządowego. Udało się za drugim razem. Mam cudownego trzymiesięcznego synka. Płaciłam tylko za leki w cąłej procedurze. Badania, wizyty, punkcja i transfer - nie płaciłam. Jak chcesz więcej informacji, odezwij się na priv.
napisał/a: kikix 2015-04-15 06:35
karola80 - skoro interesujesz się tym tematem to poszukaj artykułów naukowych i książek na ten temat :) ja niedawno skończyłam "in vitro. ważne rozmowy na trudny temat" b. pawelec. Dobrze wiedzieć na co się piszesz, jak to będzie wyglądało itp :) każda z nas powinna być świadoma co się dzieje z naszym ciałem ;)
napisał/a: Gracee 2015-04-26 20:43
Tu możesz sobie poczytać o warunkach jakie trzeba spełnić aby zostać zakwalifikowanym do programu:
http://www.invitro.gov.pl/files/program_leczenie_nieplodnosci_metoda_zaplodnienia_pozaustrojowego_na_lata_2013_2016.pdf
Teraz też są refundowane leki i tak na prawdę to nie są to aż tak kolosalne koszty jak przy podejściu komercyjnym.
Wydatek na leki jaki poniesie para zależy od tego jak organizm na nie zareaguje. Jedne kobiety szybko się stymulują inne trudniej.
Jedne przy refundacji leków za stymulację zapłacą do 1.000,00 zł a inne nawet 5.000,00 zł i więcej, co do tego nie ma reguły.
Ja nikogo nie odciągam od decyzji o in vitro ale też nie daje ono 100% pewności, że będzie ciąża.
Czy masz przeprowadzoną pełną diagnostykę? Może być tak, że gin. coś przeoczył i dlatego brak jest ciąży. In vitro tak na prawdę jest ostatnim etapem leczenia niepłodności. Przed nim można jeszcze skorzystać z inseminacji.