problem z wypróżnianiem się- Jaki dobry lek

napisał/a: haloitsme 2013-01-03 10:37
Mam problem z regularnym wypróżnieniem się. Przychodzi to w najmniej chcianym momencie przez co i stres jeszcze to przyśpiesza. Już mam tego dość. Jest jakiś dobry sprawdzony lek na regularne poranne załatwianie się?Jaki?
napisał/a: piotrosiama 2013-01-03 16:43
Czy stosując jakieś wspomagacze wypróżnienie nadejdzie tak jak w zegarku o oczekiwanej przez Ciebie porze to raczej nikt nie zagwarantuje. Być może spożywasz zbyt mało błonnika. Tak na bieżąco można sobie wspomóc naparem z suszonych śliwek i nie zapominaj o wodzie niegazowanej. A częste stosowanie leków wspomagających to niezbyt dobry pomysł, gdyż jelita się rozleniwiają i nie będą chciały same pracować.
napisał/a: manga123 2013-01-14 17:23
równiez mialam z tym problem mimo młodego wieku i dbania o zdrową dietę. W moim wypadku te problemy są dziedziczne, bo moja mama ma to samo. Odziwo najlepszym lekarstwem dla mnie nie były zadne srodku z apteki, bo to jednorazowy wspomagacz, który nie wyleczy Twojego ukladu trawiennego, uwierz mi! Ja odkąd jadam na śniadanie owsiankę z cynamonem, jem regulatnie i jeden posiłek np. lunch zastapiam jabłkiem i oczywiście nie jem białego pieczywa nie mam problemu z trawieniem. Prawidłowe odzywianie to najlepsze wyjście dla Ciebie :)
napisał/a: ~Anonymous 2013-02-01 22:35
Polecam wodę z cytryną i miodem na czczo, składniki należy przygotować wieczorem, woda musi być chłodna.
napisał/a: haloitsme 2013-02-02 00:09
dziękuję za porady, dieta, dobre odżywianie, u mnie to jest na chwilę niestety i ciężko powstrzymywać się od jedzonka bo w końcu ile można jeść sucharki z błonnikiem itp.:)
A od razu próbuję wody z cytryną.
:)
napisał/a: piotrosiama 2013-02-02 00:49
jakieś nieporozumienie z tą dietą - jakie sucharki ? trzeba jeść wszystko, położyć duży nacisk na warzywa i owoce, w necie znajdziesz info co zawiera dużo błonnika /przesada też nie jest wskazana/
napisał/a: Natalka86 2013-02-18 14:37
Też miałam z tym problem, teraz kupiłam sobie błonnik w aptece, poza tym jem suszone śliwki jako wieczorną przekąskę i nawet mi się to wszystko wyregulowało :)
napisał/a: Annka1982 2013-03-05 19:28
mi pomogła dieta z dużą ilością błonnika i Colon Pack profilaktycznie ;) oczyściłam swój organizm, problem zniknął a z czasem zgubiłam kilka zbędnych kilogramów!
napisał/a: czybit161 2013-03-05 19:37
Do tego jeźeli mamy zaparcia można zastosować ucisk na jelito grube, stosuje się to w sposób taki, że 5-8cm od pępka po lewej stronie znajduje sie jelito grube przy zaparciu będzie to miejsce można łatwo wyczuć będzie ono dość twarde kładziemy 4 palce ułożone poprzecznie do pępka uciskamy przez 3 sekundy i po chwili gwałtownie puszczamy czynność powoduje przepchnięcie masy kałowej delikatnie w dół.
napisał/a: Nya desu 2013-03-08 16:48
Ja polecam jedno jabłko dziennie. Suszone śliwki, lub morele również są doskonałe. Nie polecam jednak suszonych owoców przed wyjściem, bo może Cię złapać przykra niespodzianka z dala od WC ;) Może kompot z suszu? Używaj ziół w kuchni - na poprawę trawienia bazylia, oregano, tymianek, pietruszka.

Wiolla, napisałaś na forum commed 5 postów, a w każdym z nich reklamujesz Colon Pack. Niczego nie sugeruję, ale obawiam się, że polecisz zaraz komuś Colon Pack na opryszczkę...
napisał/a: furka_11111111 2013-03-25 10:34
Tak jest, mi pomagają suszone śliwki i jabłka . I tak samo jak kolezanla nie polecam jedzenia ich przed wyjsciem z domu...;P najwazniejsze w walce z zaparciami to zmiana stylu zycia i nawyków - duzo ruchu, wody i produktów bogtycvh w blonnik, swiezych owoców i warzyw - i zaparcia same znikną:)
napisał/a: impresja_switu 2013-04-26 11:02
ja mam wrażenie, że problemy z wypróżnianiem się mają dość spore podłoże psychiczne, często, żeby wypróżniać się regularnie towarzyszy nam stres i strach, a to, że miejsce publiczne, że coś tam innego. Ale na pewno warto dbać o to, żeby wypróżniać się regularnie, bo jednak wstrzymywanie może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. A jeśli chodzi o środki, które powinny pomóc warto szukać tych naturalnych, które będą bezpieczne dla naszego organizmu, jak na przykład ten http://drlucas.com.pl/pl/p/Novipaye/74