Problem z wypróżnianiem - ból, krew i kozi bobek

napisał/a: ilayla 2014-04-12 15:32
Witajcie,
od jakichś trzech miesięcy zmagam się z bardzo bolesnymi wypróżnieniami, towarzyszy temu raz silniejsze, raz słabsze krwawienie, ale zawsze pojawia się krew, czasami razem z jakimś skrzepem czy inną tkanką. Zaczęło to się mniej więcej wtedy, kiedy stosowałam antybiotyk na paciorkowca.

Byłam u proktologa, stwierdził, że prawie nic nie widzi, hemoroidy są w porządku, są tylko "dwie ranki i polip", zapisał czopki Hemorectal i maść recepturową, złożoną z: Venter, Lidoposterin, Vaselini albi. Maść stosuję od trzech dni, czopków jeszcze nie używałam, zaczynam dzisiaj. Póki co maść nie pomogła z bólem, krwawienie jest mniej intensywne.

Wypróżniam się codziennie, czasem przytrafi się na drugi dzień, czasem dwa razy dzienne. Jednak od jakiegoś czasu te stolce są twarde, grudkowate, jak kozie bobki, przez co boli niemiłosiernie. Jednak tak wygląda tylko początek - później stolec jest gładki. Kiedy smarowałam maścią odbyt po wypróżnieniu "zauważyłam", że jakiś "bobek" nadal zalega w środku, nie udało mi się go pozbyć w trakcie wypróżniania. Podejrzewam, że ten twardy stolec na początku jest właśnie przez to, że nie mogę załatwić się do końca. Tylko co z tym można zrobić? Z czego to wynika?

Z góry dzięki za pomoc.