Problem z wyborem szczepionki dla dziecka,brak DTPa,Tripacel

napisał/a: sandra93 2016-01-27 16:16
Witam Panie Doktorze,
Chciałabym poradzić się w sprawie szczepień dziecka.
Córka była zaszczepiona w szpitalu w pierwszej dobie życia Hepavaxem. W szóstym tygodniu życia miała być szczepiona, odroczyłam szczepienia ze względu na brak konkretnej decyzji jak chcemy szczepić. Szczepienie zostało przesunięte o 2 tygodnie. Wczoraj udaliśmy się do pediatry gdyż miała zostać szczepiona. Po rozmowie z pediatrą stwierdziliśmy, że nie chcemy szczepić ani szczepionką skojarzoną, ani szczepionkami refundowanymi przez nasz NFZ. Postanowiliśmy zaszczepić ją szczepionką DTPa lub Tripacel-jeśli chodzi o szczepienia przeciwko krztuścowi, błonicy, tężcowi. Hepavax Gene TF- WZW B, Hiberix-Hib, IPV-Polio.
Pierwsze szczepienia chciałam wykonać w:
10 tygodniu DTPa lub Tripacel
16 tygodniu Hiberix+ Hepavax Gene TF
18 tygodniu DTPa lub Tripacel
22 tygodniu Hiberix+ IPV
26 tygodniu DTPa lub Tripacel
30 tygodniu Hiberix+ IPV
Pediatra zgodziła się na mój program szczepień, lecz było widać po niej, że nie chciała tego robić. Czuliśmy z mężem wręcz presję, że musimy teraz! już! zaszczepić córkę.
Wypisała receptę na Tripacel i tu zaczął się problem...
NIGDZIE w aptece nie ma dostępnej tej szczepionki, jak i DTPa. Nie można zamówić z hurtowni. Więc cały nasz plan ze szczepieniem córki legł w gruzach. Zwracam się do Pana z prośbą o pomoc co mamy dalej robić. Czy istnieją jeszcze jakieś ,,dobre"' (o ile można w ogóle nazwać szczepionkę dobrą) szczepionki przeciwko krztuścowi, błonicy, tężcowi które nie zawierają Tiomersalu??
Jeżeli nie to co mamy dalej robić, bo 11 lutego mamy iść na szczepienie.
Szczepić refundowanymi które zawierają tiomersal czy wybrać szczepionkę skojarzoną 5w1 Infanrix-IPV-Hib?? (chyba, że istnieje lepsza szczepionka skojarzona)
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam Sandra
napisał/a: intwominds 2016-02-15 23:15
Podpinam się pod pytanie, choć już takie padło z mojej strony i odpowiedzi nie dostałam. Z tego samego powodu i kilku innych córka nie była jeszcze szczepiona DTP polio i Hib. Chyba wybór jednak padnie na 5w1 ale bez przekonania
napisał/a: sandra93 2016-02-19 22:18
Córka ma 13 tygodni, nadal nie była szczepiona bo nie wiemy co mamy robić z mężem. Poczekamy chyba na szczepionkę Infanrix DTPa która będzie dostępna w aptekach od kwietnia.