Problem z widzeniem po usunieciu ciała obcego z rogówki

napisał/a: dr_ilia 2015-07-26 15:03
Witam!

Około 3 tygodnie temu wpadło mi coś do oka. Zauważyłem czarną kropkę na tęczówce. Z początku czułem to ale na drugi dzień nic już mi nie przeszkadzało oprócz tego, że widziałem jakby przez delikatną mgłę, a w nocy wszelkie źródła światła były jakby rozciągnięte w lewą stronę. Patrząc na jasne litery widziałem je jakby podwojone, natomiast np. na ciemna szafę stojącą na tle białej ściany nachodził ten kolor ściany, jakby rozmazany. Do okulisty poszedłem po 3 dniach, ponieważ stało się to poza granicami kraju. Okazało się, że miałem ciało obce w rogówce, z tego co mówiła doktorka to było "nawet duże" i wbite było chyba głęboko bo go nie czułem. Kazała mi brać leki Tropikamid, Tobrex w kroplach i w maści. Po ok. tygodniu byłem na kontroli i powiedziała że jeszcze ślad jest i Tropikamid kazała odstawić tylko przez 6 dni brac Tobrex w kroplach i w masci. W sumie nic nie pomogło bo to "podwójne" widzenie miałem nadal, a najgorzej było w nocy jak patrzyłem na latarnie lub na księzyc. Druga okulistka zauważyła że jeszcze się nie zagoiło i dała mi żel Solcoseryl i maść Dexamytrex oraz z rana na czczo pić Biostyminę no i powiedziała, że zostanie się blizna i ze tego podwójnego widzenia nie wyleczy się ew. się zmniejszy. Przeszkadza mi to bardzo, zwłaszcza w pracy. Biore te leki już 5 dni i poprawy nie ma. Czy da się coś z tym zrobić? Jestem na zwolnieniu do końca m-ca. Często siedzę przy komputerze. Czy to przeszkadza w leczeniu? Czy jest szansa aby to wyleczyć? Dodam, że widzę tylko na to oko, poniewaz drugie jest po wypadku i na nie nie widzę, wiec od 32 lat jestem "jednookim". Pozdrawiam.