Problem z widzeniem i zatoki.

napisał/a: billymarks 2014-02-26 10:10
Dzień dobry! Mam pytanie, na które nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć. Otóż teraz piszę do państwa widząc migające kształty przed oczami. Dopiero wróciłem z porannego biegu w zerowej temperaturze. Nie mogę ustalić przyczyny tego zjawiska. Gdy pojawia się miganie zaczyna obejmować prawą albo lewą stronę oka tak że nie widzę dobrze pod kątami. Gdy miganie znika rozpoczyna się duży ból zatok. Jest tak za każdym razem i raczej rzadko występuje latem. Co mam robić. Jak sobie z tym poradzić. Dodam że nie występuje katar, ani nie jestem przeziębiony, dbam o dietę i piję dużo płynów. Kiedyś dużo razy przechłodziłem głowę chodząc bez czapki. Ten problem występuje od dzieciństwa, a mam 27 lat. Pozdrawiam Kamil
napisał/a: Peter 2014-02-27 14:26
Możliwe są zaburzenia widzenia wskutek przewlekłego stanu zapalnego zatok. Ale to wymaga diagnostyki ze strony laryngologa i okulisty. Ostatecznie neurolog.
napisał/a: mili8989 2014-03-22 17:04
to nie musi byc wcale zwiazane z zatokami.
ja mam ataki migreny z aura poprzedzajaca bol glowy- objawia sie to wlasnie w ten sposob, ktory opisales- najpierw wzrok zaczyna byc niewyrazny, miga mi obraz- a gdy to przechodzi zaczyna sie silny bol glowy, ktory po jakims czasie ustepuje.
mam tak od bardzo dawna, szczegolnie, gdy dlugo nie jem lub jestem przemeczona.
napisał/a: billymarks 2014-03-22 19:29
A co powiesz na kręgosłup szyjny? czasami przy bólu i niewyraźnym obrazie czuję dyskomfort własnie w kręgosłupie?
napisał/a: ~Anonymous 2014-03-22 20:05
Jeśli latem dolegliwość ustępuje to podpinam się pod wypowiedź Dr.Peter. Pozdrawiam.