Problem z wezlami i inne gule.

napisał/a: szalonyziomztybetu 2009-10-23 14:25
Witam mam problem otoz od ponad 2 lat mialem jedna kulke z prawej strony podejrzewalem ze to wezel chlonny. Wszystko bylo ok no ale kulke mialem. Raz byla wieksza raz mniejsza ale nie bylo jakos wielkich problemow. No i po jakims czasie zauwazylem dziwne zmiany na gardle otoz czesto mialem przesuszone jakby biale i wyszly lekkie zylki. Zdanych okropnych zmian nie bylo tyle ze mialem bialy kolor tylnej scianki gardla i widac bylo zylki poszedelm do lekarza powiedzial ze to nic i wyslal do domu twierdzac ze skora sie zluszcza tak jak na rekach czy po opaleniu i na gardle rowniez i ze to nic powaznego. No i nagle pewnego dnia wstalem i stwierdzilem 2 gorki pod broda tak jakbyu pod jezykiem nie czuc ich normalnie jednak jak naciskam jezyk do dolu to one bardziej wychodza .. poszedlem z tym do lekarza (jestem w angli) i ku mojemu zdziwieniu jak powiedzialem ze mam gorki i ze jak naciskam jezyk do dolu to bardziej wychodza to lekarz mi powiedzial - to nie naciskaj i nie przychodz z takimio glupotami zanim przyjdziesz moze warto czasem wlaczyc google .. dodam ze nawet gardla nie dotknal zeby sprawdzic .. wkurzylem sie poszedlem do nastepnego lekarza w przychodni ktory powiedzial ze mam infekcje tez nie patrzac w gardlo i dal phenylopenicyline na 10 dni .. oczywiscie nic nie pomoglo i postanowilem ze wroce i trafilem do lekarza tego od google ktory powiedzial ze penicylina mi nie pomoze bo ona dziala w mniej niz 4% przypadkow .. (tabletki) .. wiec myslalem ze zwariuje znowu wrocilem z niczym .. minal jakis czas a na moim gardle pojawily sie z boku na tylnej sciance gardla biale kropki ktore jak zdrapie badz cos to leci mi krew a one nie znikaja sa leciutko wyczuwalne palcem tak na 1mm ale nic sie nie dzieje gardlo nie boli itp .. chce dodac ze mam powiekszone migdaly prawy iu lewy na dole i u gory.. i za migdalami z lewej i prawej strony zrobily mi sie takie malutkie babelki moze dwa z lewej i dwa z prawej one sa bezbarwne ale sa i nie schodza od dluzszgo czasu .. nie bola oczywiscie i 0 problemow przy przelykaniu,, i nie sa duze malutkie i bezbarwne.. i teraz tak mam to biale gardlo raz na jakis czas i czuje ze mam suche jak sie napije czegos np zimnego i patrze na gardlo jest ok kolor normalny i wporzadku no poza tym ze widac te malutkie biale punkciki moze z 5 na calej sciance i te 4 babelki 2 po lewej i 2 po prawej .. 0 bolu .. no to poszedlem znowu do lekarza trafilem na nowego ktory dal mi .. penicyline w tabletkach na 10 dni.. myslalem ze szlag mnie trafi .. poszedlem znow i znowu trafilem na lekarza od google ktoremu powiedzialem ze chce skierowanie na usg wezlow chlonnych i badanie wymazu gardla i wycinka .. nie dostalem odeslal mnie z niczym .. i nagle po lewej stronie lekko [powiekszony wezel ale bez problemow bo jest malutki i sie nie powieksza .. pojechalem do polski do laryngologa ktory jest ordynatorem w szpitalu .. dal mi proposol spray na gardlo i tabletki na uczulenie zbadal migdaly sprawdzilwezly chlonne i powiedzial ze nie ma powodow do obaw .. wizyta byla prywatna i choc slono zaplacilem to nie wyslal mnie na zadne badania .. wrocilem tutaj zrezygnopwany .. powiekszone 2 slinianki podjezykowe i 2 wezly chlonne ktore nie tworza zrostow i sa ruchome .. nastepnie po jakims czasie kolo krtani na sciegnie jak kciukiem nacisne to mam lekka gorke ktora mi sie przesuwa ale wyglada to tak jak by to bylo sciegno uszkodzone i od pol roku nie zmienia sie po prostu sobie jest (moze sam spowodowalem uszkodzenie dotykajac czesto i mocno .. ) i wszystko ok ale 3 miesiace temu jak jest szyja to na samym dole szyi po prawej stronie torche nad obojczykiem (tez czesto dotykalem i mocno) tez jakby sciegno uszkodzone bo jest taka milimetrowa goreczka ktora tez sie nie zmienia wogole .. ruchoma rzecz jasna jest ona tak jakby na sciegnach kolo miesni.. nie boli .. dodstkowo pod szczeka zrobily mi sie malutkie kuleczki 2 z lewej 2 z prawej i jak bylem przeziebiony i dawalem jezyk do dolu to slinianki mi je lekko wypychaly tak ze czulem je wyraznie (jak bylem przeziebiony troche wieksze teraz malutkie) . dodatkowo jak jest jezyk to z lewej i prawej strony obszar pod jezykiem lekko powiekszony. jak nacisne slinianki od dolu to moge zobaczyc obsdzar pomiedzy zebami a jezykiem i jak nacisne to widze wyraznie jest ok ale lekko bialy kolor czasami. nic nie boli. i ostatnia rzecz czasem jak nacisne migdaly te co mam powiekszone to wychodzi z nich ropa czasem mniej czasem wiecej ale nie czesto. dodatkowo oprocz tych migdalow jak wloze palce za jezyk w gardlo glebiej (tam gdzie sa chrzastki z prawej i lewej strony ) to przy tych chrzastkach nie wiem co to bodajze migdaly taka dziwna struktura i jak nacisne to tez ropa czasem idzie ) nie wiem juz co robic u lekarzy bylem ponad 10 razy nie chce chodzic i robic z siebie idioty w kolko a na badania nie chca mnie poslac .. ostatnio bylem w srode to dostalem skierowanie na krew pod katem sprawdzenia funkcji wezlow chlonnych i pani doktor chyba jedyna ktora sie zna na rzeczy szukala tych wezlow o ktorych mowilem i mowi ze nie czuje zadnych znaczacych zmian ale na badania wysla na krew .. co robic ? czasem jak oddycham przez nos czuje bol z prawej i lewej strony szyi ale od zewnatrz.. prosze o jakas rade co robic .. czy po badaniach krwi na wezlyu chlonne cos sie wyjasni ? dziekuje z gory jestem zalamany.