Problem z wątrobą bądź woreczkiem

napisał/a: Hikari 2013-12-08 17:51
Witam

od kilku dni borykam się z problemem " dyskomfortu " pod prawym łukiem żebrowym czuje co jakiś czas nacisk tak jak by powiększyła mi się wątroba nie jest to bolesne jak na razie ale nie czuje się z tym za dobrze (od 2 dni łykam hepatil + wprowadziłem dużo punktów z diety wątrobowej ) aczkolwiek problem pozostaje ( o jakie badania powinienem poprosić lekarza by potwierdzić że z moją wątrobą/woreczkiem/wyrostkiem wszystko jest ok ? Wolałbym załatwić wszystko teraz niż mieć ryzyko lądowania w szpitalu na święta.

Nadmienię też że mam pewne problemy z innych "dziedzin" jak ospałość po posiłku / ew napad osłabienia " pieczenie" w przełyku/ nawracające zawroty głowy od kilku dni dość " częste i mocne" gazy... ogólnie sporo się tego nazbierało po tym jak ( prawdopodobnie) doszło u mnie do zaburzenia gospodarki wodnej ( od 2 tyg próbuje się z tego podnieść ale ciężko jest czuje się osłabiony i albo pojawiają się objawy wątrobowe albo nerwicowe ( kołatanie serca osłabienie ) albo coś od nerek (zmiana koloru/zapachu/gęstości czy też mhm.. smaku moczu ( nie prowadzę urynoterapii był to jedyni test... )


Pozdrawiam
napisał/a: joannanr1 2013-12-13 12:28
Powinieneś zrobić usg jamy brzusznej , badania podstawowe krwi + Alat , Aspat , bilirubina oraz badanie moczu.Przydałaby się gastroskopia i kolonoskopia z pobraniem wycinków do badania hist-pat.pozdrawiam