Problem z układem pokarmowym

napisał/a: Agnieszka90 2011-11-15 20:11
Witam.
Pół roku temu wybrałam się do lekarza rodzinnego ponieważ co parę dni bolało mnie serducho (w czasie wykonywania szybszych czynności, w czasie jazdy autobusem gwałtownie przyspieszało, robiło mi się słabo i gorąco). Lekarz stwierdził, że problemy te wynikają z problemów w żołądkiem. Faktycznie miewałam silne nagłe bóle w jamie brzusznej. Lekarz zapisał mi 3miesięczną kurację IPP 20. Po 2 miesiącach przestałam je brać ze względu na codzienne bóle brzucha i jelit... Problemy z sercem chyba ustąpiły jednak męczył mnie prawie codziennie brzuch. Poszłam do innego lekarza z tym problemem oraz z zatokami (często mam ten problem). Babka nawet mnie nie zbadała... zapisała mi bioprazol (to na żołądek bo leków na zatoki nie będę wymieniać)... Problemy z jamą brzuszną nie ustąpiły, rozważam zmianę lekarza... Dodam tylko, iż mam 21 lat, jestem wysoka (178) i szczupla.
W miarę możliwości proszę o poradę, pozdrawiam ! :)
napisał/a: delinka79 2011-11-15 20:48
Powiem tak , bóle w klatce zawsze są wskazaniem do zrobienia EKG chociażby proforma nawet jeśli się niczego nie podejrzewa u młodej osoby jaką jesteś. Piszesz że w czasie wykonywania szybszych czynności - to akurat norma że czynność serca przyspiesza podczas wysiłku.My tylko mamy to co napiszesz bez badania Ciebie, lekarz wie co zbadać więc pewnie skoro aż 2 lekarzy wypisuje ci ten sam lek oceniło prawidłowo że problem jest z żołądkiem, ale pamiętaj że sam lek nie załatwia wszystkiego - obwiązuje jeszcze dieta odpowiednia z wykluczeniem ostrych potraw, smażonych, gazowanych, nie przejadanie się itd.