Problem z układem moczowym ogromy trwajacy juz rok

napisał/a: lukaniu2102 2014-05-29 10:36
mija juz rok od kiedy moje problemy trwaja w nieskoncznosc to jest cos strasznego nie do opisania zrobilem 4 wymazy w tym czasie z cewki wszystkie jalowa 2 razy badanie nasienia jalowe posiewy moczu jalowe test na kile i hiv ujemne badanie z krwi 2 klasach na chlamydie trachomatis ujemne prosze o pomoc co to moze byc :( z antybiotykow bralem miedzy inimi 10 dni doxycykline i 10 dni unidox 5 dni azytromycyne 500 bactrim forte monural amoksycykilne i nolicin poprawy zadej ostatnio trafilem do urologa mialem robine usg prostaty odrazu w usg wyszlo iz toczy sie tam przewlkely stan zaplany ale o tym bylem juz od dawna przeokonay nawet 2 stany zaplane 2 zlokalizowany gdzies w okolicahc cewki moczowej zlecil jeszcze raz w innym laboratorium zrobic posiew nasienia tak tez zrobilem za 2 tyg mma przyjsc z wynikiem lekarz zasugerowal iz na takie zmiany jak u mnie mogl miec jaks przelotny stosunek zgodziulem ie z nim i powiedzilem ze takie stosunki zdarzaly sie na stuidach ale o1.5 roku mam stale partnerke sex w zabezpieczeniu czyli wychodzilo by ze problemy pojawily sie u mnie w kwietniu 2013 roku wioec okolo 10 miesiecy po takim stosunku fak kiedys mialem swedzenie penisa i sluzowato wydzieline ale wtedy dostlem cipronex i po 5 dniach problem zniknaol prosze o rady i pomoc

moje objawy to ciagle pieczen ie w cewece po oddaniu moczu czy po sexie jak by ktosm ogniem przypal cewka pieczenie nie mija po 5 min trwa 2-3 godziny i tak za kazdym razem problem trwa rok po ostatnium usg prostaty urolog stwierdzil 2 duze stany zapalne jeden w obrebie stercza drugi cewki moczwej mowil ze mogl miec na to kontakt seskunalny z dawnych lat masakra co robic co to moze byc
napisał/a: lukaniu2102 2014-06-01 11:06
prosze o pomoc co moze byc przyczyna takiego stanu?
napisał/a: Mjk 2014-06-01 14:15
Mam po części podobną sprawę jak Ty, też głównym objawem jest pieczenie w cewce moczowej po oddaniu moczu i takie szczypiące/piekące parcie na mocz, przy wytrysku to już w ogóle ogień, pieczenie nie do wytrzymania. Do tego jeszcze bóle jąder dochodzą czasem i osłabiony strumień moczu, nie mogę się wysikać do końca, itd.

Posiewy mi wszystkie jałowe wychodzą, na USG wychodziło zapalenie prostaty, teraz już niby lepiej, że jakiś lekki obrzęk, ale tragedii nie ma. Wraca mi ciągle jeszcze zapalenie pęcherzyków nasiennych. Leczę to od ok. 1,5 roku, efekty niewielkie, raz lepiej raz gorzej, ale to pieczenie jest cały czas. U mnie nawet żadnych stosunków przed tym zapaleniem nie było, więc nie wiem skąd się to przyplątało. Antybiotyków to już brałem z 10-12 + kilka innych leków, a objawy nie mijają.

U mnie ta teoretyczna poprawa (czyli zapalenie na USG wyszło w końcu o wiele mniejsze) nastąpiła po Metrondiazol 3 x1 + Xyvelam 500mg 1x1 przez 10 dni. Może spróbuj pogadać z lekarzem, chociaż to i tak dość indywidualna sprawa takie leczenie, jednemu pomoże drugiemu niekoniecznie. Bierz jakieś suplementy z żurawiną, dużo pij, uprawiaj jakiś sport, staraj się jakoś ''zdrowo'' żyć, może w końcu przejdzie za jakiś czas ;) Ważne to się czymś zająć i nie rozmyślać za dużo, bo pierdolca można dostać od tego pieczenia.

Pozdrawiam
napisał/a: lukaniu2102 2014-06-01 14:27
widze ze nie jestem sam u mnie dokaldnie tez wyszlo w usg zapalenie prostaty i wlasnie pecherzykow nasienych jednak wielka masakra sam lekarz zachodzi w glowe skad to sie wzielo a urologa bylem nie byle jakego bo kierwonika urologii przy Swietokrzyskim Centrum Urologii 5 miechow czekalem na prywatna wizyte i konca nie widac mam wizyte 2 za tyd metronidazolu szczerze przyznam nie mialem chyba pisssanego a moze i bralem ale jedna tabletke dzienie chyba tak innych antybiotykow masa a co u Ciebie mowi lekarz ma jakies konkretne pomysly?
napisał/a: Mjk 2014-06-01 15:02
Coś tam wymyśla ciągle, jakieś leki na lepszy strumień moczu, coś tam było na przerost prostaty....no ale to wiele nie pomaga, tyle że trochę ułatwia przepływ moczu. Dodatkowo czasem antybiotyk, bo ciągle wraca to zapalenie pęcherzyków. U mnie jest nawet problem z konkretną diagnozą, bo o ile wcześniej to było przewlekłe zaostrzone zapalenie prostaty (byłem nawet w szpitalu), to teraz ciężko stwierdzić, bo na USG już jest niby poprawa i zapalenie w dużym stopniu znikło, został ten obrzęk tylko, no ale ja się nadal czuje się podobnie. Trochę czytałem w necie, jakichś porad i zalecanych leków jest mnóstwo, tylko ludzie mają często przeróżne objawy, to pieczenie w cewce to rzadko, bardziej ból w kroczu, w podbrzuszu, częstomocz. Można eksperymentować bez końca, ale ja na razie trzymam się zaleceń lekarza i pocieszam się że może kiedyś przejdzie.... ;)
napisał/a: lukaniu2102 2014-06-01 19:56
ja oglnie boje sie zeby to nie byla jakas mycoplasma albo chlamydia na chlamydie robilem z krwi badnie niby ok na myco nie i leakrz mowil ze myco moze tez zapalnie prostaty powodowac oglni maskara stram sie otym nie myslec w pracy czy w zyciu bo idzie zwariowacale ogolnie roznie z tym bywa a u Ciebie lekarz mowil cos moze o myco itd bakterii atopowych?
napisał/a: Mjk 2014-06-01 20:47
No miałem kilka antybiotyków konkretnie na te bakterie atypowe, Metronidazol i chyba Levoxa właśnie są stosowane na te ''mniej popularne'' bakterie. Dużo tego było, myślę że gdyby coś było, to już by wybiło te bakterie, bo naprawdę sporo tych leków przerobiłem. U mnie chlamydia/mycoplasma itp. mało prawodpodobna, bo to przechodzi ponoć głównie drogą płciową.
napisał/a: lukaniu2102 2014-06-01 21:30
dLBYM duzo zeby si to skonczylo ale coz u mnie za czasow studiow zdarzylo sie z 5 przelotnych stosunkow kurwa teraz od 2 lat mala stala dziewczyne ale sex tylko w zebym czegos jej nie zaplikowal teraz mam kuracje bactrim forte czopki butapirazol poldanen i za tyg mam sie zgloscic do uro zobaczymy co powie mi babka w laboratorium tez mowila ze jk bralem doxycykline azytromycyne cipronex xyvelam tezswego czasu przez tyg bralem i ze te antybiotki wlasnie atopowki powinny wybivc
napisał/a: lukaniu2102 2014-06-05 08:25
dodatkowo nie pokoja mnie jeszcze pewne inne objawy po tym jak zaczel ysie objawy ze strony ukladu moczowego zaczela sie pojawiac grudkowata ropa na migdlakch i bole migdalkow czy towszystko moze byc ze soba jakos powiazane?jakie choroby moze sugerowac?
napisał/a: Siatkareczka 2014-08-13 21:42
w walce z problemami z układem moczowym ważna jest żurawina, szkoda, że nikt o niej nie wspomniał, o tym jaki ma wpływ żurawina na drogi moczowe, dlatego wybierając lek warto zwracać uwagę na takie rzeczy.
napisał/a: MATEUSZ.M 2014-09-10 23:42
hej, spróbój Lightmed, ja się wyleczyłem
napisał/a: Siatkareczka 2014-09-11 17:09
a czy to jest jakiś antybiotyki na układ moczowy, bo szczerze mówiąc jeszcze o nim nigdy nie słyszałam.