Problem z uchem / sluchawki

napisał/a: pexon 2015-06-26 09:10
Witam,
Mam problem... A więc kiedyś kupilem sobie sluchawki douszne na takie gumki ktore trzymaja po wciśnięciu do ucha. Po dlugim czasie myslalem ze sie zepsula sluchawka ale wczoraj kupilem te same i znow coa jest nie tak. Po wsadzeniu sluchawki do prawego ucha takie uczucie jakby ciśnienie w uchu pod wplywem wlozenia sluchawki nie moze sie wydostac i mam bol ucha oraz bardzo słabo wtedy słyszę. Co moze byc powodem bo strasznie to denerwuje? Dodam ze jak bylem/jestem przeziebiony to zawsze zatykaja mi sie uszy
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
napisał/a: kasia971 2015-06-26 16:45
Na razie zrezygnuj ze słuchania w słuchawkach i idź do laryngologa - może masz zapalenie ucha, ale to może stwierdzić tylko laryngolog. Takie małe słuchawki wkładane bezpośrednio do uszu bardzo uszkadzają słuch, szczególnie, jeśli słucha się muzyki dużo i głośno.
adp
napisał/a: adp 2015-07-09 13:17
W czasie infekcji pojawia się obrzęk śluzówek nosa, który swoim zasięgiem może objąć także przewody słuchowe i trąbkę Eustachiusza (która łączy uszy z nosem), a dalej doprowadzić do ich zamknięcia. Wówczas ma się wrażenia zatkanych uszu. W teh sytuacji polecam Cirrus, który zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa.