Problem z uchem.Przytykanie się ucha i wibracje przy hałasie

napisał/a: punisher20 2009-09-02 21:19
Witam. Piszę ten post, gdyż mam pewien problem, a jak wiadomo, zeby dostac się do jakiegokolwiek lekarza trzeba czekac min. 2 miesiące ;/. Otóż od pewnego czasu zauważyłem, że moje prawe ucho zle znosi hałas. Gdy np. ktoś głośno mówi, albo się zaśmieje to wtedy ucho jakby wibruje, i lekko się "zamyka", "przytyka" na dzwięk. Oczywiscie trwa to tylko gdy pojawia się taki hałas. Natomiast hałas typu, samochody, muzyka, mi nie przeszkadza... Nie wiem czym jest to spowodowane, tym bardziej, iż mam to od niedawna i nie występuje zawsze, ale na tyle często żeby mi porządnie uprzykrzyc życie ;/. Zabawna rozmowa z towarzyszącym śmiechem zamienia się w kakofonię ;/. Dodam jeszcze że mam dopiero 16lat. Bardzo proszę o pomoc.
napisał/a: punisher20 2009-09-03 21:46
We wszystkich postach widzę odpowiedzi. Ktoś pomoże :(? To naprawdę jest uciążliwe....
napisał/a: ramones1 2011-02-10 14:14
hej!wiem ze juz dosyc pozno pisales ten post ale moze jeszcze czytasz to forum..mam dokladnie takie same objawy jak napisales ( tylko w prawym uchu..) bylam u kilku lekarzy, mialam robione rozne badania m.in tk, endoskopie nosogardla ale nic nie wykryto i lekarze nie wiedza co mi jest..jak mozesz to sie odezwij, byc moze po takim czasie jestes juz zdrowy i wiesz co nam dolega;)
napisał/a: punisher20 2011-10-20 23:47
Hej, nadal to mam niestety, wysłałem ci wiadomość, odezwij się to będziemy działać wspólnie :).
napisał/a: Aga.priv. 2011-10-21 22:04
Halas o natezeniu przekraczajacym prog bolu,ktory dziala impulsowo,jednorazowo,krotkotrwale,moze stac sie przyczyna ostrego urazu akustycznego.Natomiast przewlekly uraz akustyczny powstaje jako wynik dlugotrwalego narazenia na halas,ktory nie przekracza progu bolu,zwykle o natezeniu 90-90dB lub niewiele wyzszym.I wibracje ktore towarzysza halasowi,poteguja stopien uszkodzenia sluchu.Moim zdaniem ta dolegliwosc Cie dotknela,nadwrazliwosc te trzeba raczej zaakceptowac...