Problem z tłuszczakami

napisał/a: Szynq 2008-02-01 10:31
Witam,

chciałbym zasięgnąć opinii na temat tłuszczaków. Od kilku lat obserwuje na własnym ciele proces pojawiania się guzów podskórnych, przez lekarzy z którymi rozmawiałem nazwanych tłuszczakami. Wszyscy przekonują mnie, że jest to nie groźne i de facto nic się z tym nie da zrobić. Ale zastanawia mnie to czy faktycznie nic sie nie da zrobić, czy po prostu oni nie wiedza co mi poradzić?!? Tłuszczaków z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc jest coraz więcej, pojawiają się w coraz to różnych miejscach ciała, a co za tym idzie moje ramiona, uda, plecy itd. wyglądają coraz mniej estetycznie...

Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji czy da sie ten proces jakoś zatrzymać, spowolnić i czy można sie tłuszczaków jakoś pozbyć????????????????

Z góry dziękuję za pomoc!!!
napisał/a: Diana64 2008-02-01 13:49
niewiem czy to ci pomoze moj maz bral zastrzyki dwie serie penicyliny i mu pomoglo teraz niema nic
napisał/a: Szynq 2008-02-01 17:35
Dzięki, jest to już coś!!! A nie znasz może szczegółów? Dawki, jak często, przez jaki okres i ile to mniej więcej kosztowało???

Z góry dziękuję za pomoc!
napisał/a: delinka79 2008-02-01 17:58
od kiedy leczymy tłuszczaki penicyliną ?
jedną metodą leczenia jeżeli tłuszczak stanowi defekt kosmetyczny, powoduje ból czy utrudnia ruch jest usunięcie chirurgiczne zmiany
napisał/a: Diana64 2008-02-01 21:24
WIDOCZNIE SIE LECZY SKORO MOJ MAZ MIAL DWIE SERIE PENICYLINY JAKA DAWKE NIE PAMIETAM BYLO KILKA LAT TEMU LEKARZ MU POWIEDZIAL ZE MA KREW PRZEZIEBIONA A BYL POLICJANTEM W LATACH 80-TYCH MUSIAL SIE NADEPTAC ALE NAPRAWDE POMOGLO
napisał/a: delinka79 2008-02-01 21:35
właśnie był chory '' przeziębiony '' i dostał na to penicylinę ale nie na tłuszczaki , skoro pani nie wie na co brał penicylinę to po co pani w błąd wprowadza inne osoby
napisał/a: Diana64 2008-02-01 22:03
prosze pana ja nie wprowadzam wblad bo to sa fakty mial krew przeziebiona i dlatego pojawialy sie tluszczaki i ta pozadne byc moze kolega w/w ma to samo pozdrawiam
napisał/a: delinka79 2008-02-01 22:06
tłuszczaki od przeziębienia ? chyba powiększone węzły chłonne ....
trzeba najpierw wiedzieć co to jest tłuszczak i na co działają penicyliny żeby się wypowiadać w tej sprawie
napisał/a: Agnieszka'90 2008-03-08 08:54
Mam pytanie: jak wygladają tłuszczaki, jakiej mogą być wielkości, czy daja jakieś objawy.
napisał/a: DerekBytom 2008-03-31 20:59
Chcialem sie zapytac czy jestem zmuszony do zoperowania tych tłuszczakow mam ich okolo 40 i wiem ze to niejest normalne bo szukam wypowiedzi ludzi i pisza o gora 4 niewiem w kazdym badz razie niemaja tylu ile ja mam jestem mloda osoba i niestac mnie na usuwanie tego jaka igielka :/ czy nieda sie tego zrobic na kase chorych ? niechce wygladac jak jedna wielka blizna :/
napisał/a: delinka79 2008-04-03 20:36
tłuszczaki nie dają żadnych objawów, są to takie guzki podskórne przesuwalne względem podłoża
napisał/a: pitersann 2008-06-17 17:40
Witam jestem nowy na forum mam 24 lata i chcialem sie dowiedziec czy tluszczaki leczy sie tylko operacyjnie? Bo czytalem cos o lipozie (wstrzykuja jakas substancje ktora rozposzcza tluszcze) i nie wiem ile w tym prawdy . Niestety takze mam okolo 40 takich guzkow i wyglada to bardzo nieladnie a wiem ze blizny sa duuze po wycieciu takich wiekszych tluszczakow . Prosze o pomoc i dziekuje