Problem z tabletkami i okresem

napisał/a: Sebo123 2016-05-26 13:33
Witam.
Chciałbym zapytać o pewna sprawę.
Moja dziewczyna przez ponad rok brała tabletki antykoncepcyjne Novynette jednak postanowiliśmy wypróbować inne z powodu niskiej ochoty na seks itp. więc wtedy odstawiła tamte tabletki i po koło miesiacu dostała normalnie okres i zaczeła brać Cerazette jakoś w październiku 2015.
Jednak postanowiła wrócić do starych Novynette z powodu trądziku i męczących niespodziewanych plamień.
Ostatnią tabletkę Cerazette zażyła 1 kwietnia i od tamtej pory cisza ,nie ma okresu i zaczynamy sie tym stanem już martwić ponieważ to prawie 2 miesiące.
Przez ten czas miała różne dziwne objawy. Około 3 razy pojawiał się brązowy śluz który był po kilka dni po czym znikał ,jakieś pobolewanie w jajniku.
Przez ten czas doszło do jednego krótkiego stosunku bez zabezpieczenia jednak bez wytrysku w środku oraz gdy miała bardzo gęsty i kwaśny śluz.
Obecnie od paru dni ma wodnisty śluz o białej barwie.
Troche obawiam sie o możliwość ciąży choć nie wiem czy nie wkręcam sobie tylko głupot.
Proszę powiedzcie mi ile może trwać jeszcze ten brak okresu i czy jest to normalne?
I czy objawy jak ten śluz itp to możliwość ciąży czy tylko zaburzenia i wahania hormonalne po tabletkach?
napisał/a: wikam2 2016-05-29 11:56
Po ostatniej tabletce cerazette nie było krwawienia jak to zawsze się odbywało?
napisał/a: Siatkareczka 2016-06-29 13:03
jak zaczynasz brać tabletki to zawsze mogą zdarzyć się jakieś odstępstwa, ja biorę belarę pół roku, ale po 2 miesiącach wysztko sie juz unormowało. więc dajcie sobie czas, nie popadajcie w panikę.
napisał/a: sylwusia8 2016-10-11 20:02
Na pewno konieczna jest wizyta u ginekologa, bo przyczyn takiego stanu może być wiele. Może to tylko zaburzenia hormonalne i wystarczy odstawić tabletki na jakiś czas plus wspomagać się suplementami typu inofem (z mio inozytolem i kwasem foliowym), ale być może to jakiś stan zapalny, albo torbiel na jajniku? Nie ma co prorokować, trzeba to sprawdzić !
napisał/a: Siatkareczka 2016-10-12 14:31
wizyta u ginekologa będzie pewnie najlepszym rozwiązaniem, aczkolwiek zazwyczaj jest tak, że tabletki regulują wiele problemów hormonalnych.
napisał/a: mini_mini88 2016-11-28 21:38
wg mnie pierwsze co powinnaś zrobić to pójść do lekarza. tabletki mogą być źle dobrane a może w ogóle nie są dla Ciebie. Ja po wielokrotnych zmianach zdecydowałam się na wkładkę i nie żałuje. Super się czuje i o nic się nie muszę martwić.
napisał/a: Siatkareczka 2016-12-03 20:54
ja z kolei od kilku miesięcy przyjmuję tabletki belara i jestem zadowolona, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, nie przytyłam, nie spadło mi libido dlatego nie mam zamiaru zmieniać tabletek na nic innego.