problem z przelykaniem dlawienie sie

napisał/a: agnieszka 44 2014-11-01 15:32
witam.od lipca mam problem z przelykaniem ,dlawie sie dusze ma uczucie ciala obcego w gardle .jak cokolwiek jem czy pije czuje jakby mi sie cos tam lamalo chrzescilo.przez kilka miesiecy schudlam 12 kg .przeszlam szereg badan o ktorych napisze.moze ktos mi pomoze i wyjasni co mi jest i wskaze dobre rady zeby zycie nie bylo tak utrudnione.laryngolog badal mnie juz 8 razy bo ciagle gdy sie dlawilam ladowalam na laryngologi ale za kazdym razem nic nie stwierdzono.rtg pluc b/z rtg zatok b/z usg tarczycy b/z badani krwi w pozadku poszlam wiec na gastroskopie wynik: przelyk,wpust bzm.jeziorko zoladkowe prawidlowe.sciany podatne, perystaltyka sprawna.blona sluzowa okolicy podwpustowej i trzonu zoladka bzm.w antrum ,na scianie tylnej poj.grudka pepkowa (badanie hist.pat ).odzwiernik,opuszczka dwunastnicy ,czesc zstepujaca bzm.test ureazowy ujemny.rozpoznanie histopatologiczne-gastritis chronica minimalis.zrobilam rowniez badanie rtf z kontrastem przelyku bo jak jem dalej dlawie sie.opis badania-akt polykania niezaburzony.przelyk o pasazu i sluzowce prawidlowej.w pozycji stojacej na wdechu wpust trzyma dobrze ale w pozycji trendelenburga obecny jest refluks zoladkowo-przelykowy ze wstecznym zakontrastowaniem do 1/3 gornej przelyku.zoladek wykazuje cechy niewielkiej kaskady ,dno zoladka skierowane jest ku dolowi.w trakcie badania kaskada zoladka wyrownuje sie.okolica wpustu,trzon i dno zoladka o prawidlowych faldach blony sluzowej,w obrebie antrum blona sluzowa o pogrubialych faldach.w pozycji stojacej po przejsciu poza odzwiernik nastepuje wielokrotny refluks dwunastniczo-zoladkowy.w obrebie dwunastnicy czesci przedodzwiernikowej zoladka nie widac niszy wrzodowej ,a perstalyka dalszego odcinka przewodu pokarmowego jest zachowana .sluzowka petli dwunastnicy i jelita czczego prawidlowa.lekarz rodzinny przepisal mi ranigast i metoclopramidum .jak czulam sie zle tak czuje jem same papki serki zupki bo twardymi rzeczai sie dlawie czuje jakbym miala spuchniete gardlo.prosze o porade lub namiary do dobrego lekarza w katowicach.dodam ze mam 44 lata.
napisał/a: Konstans 2014-11-01 20:03
No, nieciekawie to z Tobą :/
ale ile w tym kwestii z podłoża psychiki ?????
ile sama sobie projektujesz ?
masz stresy ale inne niż te zw. z problemem przełykania ?

Musisz zminimalizowac refluks, który zawsze sie cofa po wdrożeniu odpowiedniej diety bez glutenu i bez nabiału.
Pozdrawiam.
napisał/a: MOJA PORADA 2014-11-01 23:50
Myślę, że czynnik emocjonalny może być również przyczyną. Ponieważ ma Pani refluks, to moim zdaniem warto regenerować śluzówkę gardła, np. wit. A+E( rozgryść kapsułkę ). Być może warto wykonać badanie krwi na pasożyty wewnętrzne, np: ustalić poziom IgE. Pozdrawiam.