problem z przejrzystością na USG i skurcz macicy

napisał/a: kaktusik@@@ 2010-12-21 21:42
Witam. jestem w 21 tygodniu ciąży. Za każdym razem kiedy mam robione USG lekarze narzekają, że mimo dobrego sprzętu jest u mnie mała przejrzystość. Na USG jamy brzusznej nie należy nic jeśc kilka godzin wcześniej i mieć pełen pęcherz, czy w ciąży też jest jakiś sposób by tą przejrzystośc poprawić? A także miałam jak to lekarz stwierdził skurcz macicy i dziecko za nic w świecie (mimo mojego obracania się na boki a nawet zrobiła trzy przysiady) nie chciało się obrócić co uniemożliwiło pomiary bo widac było tylko kręgosłup. Czy przed USG powinnam zażyć coś rozkurczowego np. No-Spe? lekarz stwierdził, że to stres ale ja naprawdę nie byłam zdenerwowana.
napisał/a: veronica2 2011-01-03 16:49
Hej. ja na pocz. tez mialam ten sam problem i wtedy lekarz mi zapisal wlasnie No-Spe ( jest ona na recepte :) ) potem jak ja bralam wszystko bylo ok... trzeba j brac 3 razy dziennie... To naprawde pomaga. ja jestem teraz w 33 tyg i od ponad miesiaca nie mam juz z tym problemu ;] A tak wgle to najlepiej poprostu sie poradzic lekarza bo wiadomo- kazy jest inny. Nie masz sie czym denerwowac :*