Problem z połykaniem

napisał/a: mk102102 2008-03-16 15:02
Od ponad roku mam uczucie ciała obcego w gardle, byłem kilka razy u laryngologa, który stwierdził, ze nic tam nie ma. Od miesiaca objawy się nasiliły tzn. mam problemy z połykaniem, nie wiem jak by to nazwać , ale czuje mniej więcej coś takigo jak by w moim gardle coś tam przeskakiwało , było zatkane.
Moje pytanie brzmi czym to może być spowodowane? Proszę o pomoc, to gardło mi bardzo przeszkadza nie mogę się skupić, ani nawet spokojnie spać.
Z góry dziękuje
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-03-16 18:38
A nie masz przypadkiem powiększonej tarczycy? Proponowałbym Ci zrobić USG.
napisał/a: mk102102 2008-03-16 19:00
Właśnie nie wiem. Na razie dostałem skierowanie od laryngologa na badanie, no właśnie nie wiem za bardzo jak to sie nazywa, ale ma na celu to ,że lekarz bada "kamerką" gardło. Czy to badanie pozwoli na stwierdzenie, że mam powiększoną tarczyce?
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-03-16 19:06
To badanie sprawdzi tylko przełyk. Dobry laryngolog potrafi wyczuć powiększoną tarczycę, ale musisz mu to powiedzieć. Jeżeli badanie nic nie stwierdzi to jednak polecałbym Ci USG.
Pozdr.
napisał/a: mk102102 2008-03-16 21:21
Zapomniałem dodać, że nawet jeśli przełykam ślinę to mam takie dziwne uczucie nie potrafię tego opisać,
to jest takie uczucie jakby coś tam "strzelało".
napisał/a: pytanko 2008-03-16 21:23
djfafa nie szukaj kwadratowych jaj :)
Zdaje mi sie, ze czlowiek ma po prostu REFLUKS zoladkowo-przelykowy i nic ponadto, recepta - ograniczenie picia piwa, wodki, coli, MIĘTY, kawy, jedzenia pikantnego, powinno sie powoli wycofywac, ale dieta ma byc naprawde spartanska, jedzenie tylko tego, co nie podnosi kwasowosci.

pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-03-17 07:09
Pytanko. Refluks daje objawy takie jak biały nalot na języku, pieczenie w gardle, ale nie wrażenie ciała obcego jak pisze mk. No i przy reflusksie nic w gardle nie przestakuje, a przy tarczycy tak (wiem z autopsji).
ps. A z tymi kwadratowymi jajami to trochę przesadziłeś.
napisał/a: pytanko 2008-03-17 08:41
djfafa napisal(a):Pytanko. Refluks daje objawy takie jak biały nalot na języku, pieczenie w gardle, ale nie wrażenie ciała obcego jak pisze mk. No i przy reflusksie nic w gardle nie przestakuje, a przy tarczycy tak (wiem z autopsji).
ps. A z tymi kwadratowymi jajami to trochę przesadziłeś.


Tak się mówi, bez urazy, mam spore poczucie humoru :)

Przeskakiwać, nie przeskakuje, teoretycznie nie... bo tam jest też chrząstka, która może przeskakiwać z tego co dobrze pamiętam.

Uczucie stania, zalegania w gardle jest w refluksie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-03-17 08:53
Ok. Może to być refluks, ale badanie "kamerką" :) powinno to wykryć, więc poczekajmy na wynik.
napisał/a: pytanko 2008-03-17 09:14
djfafa napisal(a):Ok. Może to być refluks, ale badanie "kamerką" :) powinno to wykryć, więc poczekajmy na wynik.


Ano, niech go 'przepchają' hehe.
napisał/a: mk102102 2008-03-17 10:03
djfafa napisal(a):Ok. Może to być refluks, ale badanie "kamerką" :) powinno to wykryć, więc poczekajmy na wynik.



Ale oni tą kamerką badają tylko gardło to sie jakoś laryngoskopia nazywa. Żołądka tym mi nie przebadają.
Więc chyba nie dowiem się czy to refluks ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-03-17 10:27
Ale będzie widać czy masz resztki jedzenia w gardle. Poczekaj do badania.