Problem z penisem...

napisał/a: drago19922 2014-12-13 15:35
Witam, po antybiotykach na zapalenie cewki, dopadła mnie grzybica penisa, objawy to zaczerwienienie penisa, również koło cewki. Urolog nakazał smarować go i okolice clotrimazolem. Po dwóch smarowaniach, pojawiła się trochę żółtawa wydzielina zbierająca się tuż pod żołędziem, przez jeden dzień odczuwałem także delikatny ból żołędzia jakby w środku. Myślałem że może za grubo smaruję, ale gdy zmniejszyłem ilość, sytuacja się nie poprawiła, wydzielina znów pojawia się po kilku godzinach. Penis dalej jest czerwony ( po kilku godzinach w pracy czy po spaniu zwłaszcza).Czy dalej smarować go tą maścią ? Nie chce pogorszyć sytuacji przez weekend dopóki nie udam się do dermatologa/ urologa. Proszę o porady. Pozdrawiam, Kamil.
napisał/a: piotrosiama 2014-12-14 01:51
Jeśli chodzi o tę wydzielinę to poczytaj o mastce bo nie przypuszczam żeby był to efekt stosowania clotrimazolum. Pamiętaj o dokładnym wymywaniu pod napletkiem /ciepła woda + zwykłe szare mydło/. Kuracja clotrimazolum trwa ok 3 tyg. i trzeba systematycznie stosować ten krem.
napisał/a: drago19922 2014-12-14 11:36
Czyli ten nagle pogarszający się stan, to nie wina clotrimazolu ? Zaczerwienie jest dość mocne, tej wydzieliny też sporo. Jednak spróbuje jeszcze raz go użyć.
napisał/a: piotrosiama 2014-12-14 14:53
Bardzo rzadko zdarza się nadwrażliwość na ten lek ale zdarza się. Jeśli po tygodniu stosowania nie ma poprawy należy pomyśleć o innym leku, ale to już będzie raczej na receptę.
napisał/a: drago19922 2014-12-17 21:54
Po wizycie u dermatologa : lek przeciwgrzybiczy Trioxal, maści - najpierw Atecortin, potem Oxycort a ( oba na oczy i uszy ??)+ mycie szarym mydłem 2-3 razy dziennie. Po dwóch dniach niewielka poprawa, nie ma już tej wydzieliny, ale rany dalej są. Dziś pojawiło się minimalne krwawienie, może za mocno myłem.