Problem z paznokciem.

napisał/a: maciek14166 2014-06-24 13:43
Witam ! 2 lata temu (mija w pazdzierniku) spuszczono mi na stopy ze sztaplarki dosyc ciezki element. Dokladnie na 2 najwieksze palce obu stop. Mialem problem z paznokciami. Ogromny ból, najpierw zrobily sie sine, owijalem je wacikami nasaczone rywanolem. Jeden odszedl po uplywie kilku miesiecy i wyrosl nowy, jednak drugi nie chce odejsc, jest martwy (żółtawy), jak w niego pukam paznokciem od reki to wydaje sie byc pusty, sztuczny, specyficzny dzwiek. Paznokiec jest zoltawy od polowy jego powierzchni. Tamten drugi caly byl martwy dlatego odszedl bez problemu jednak w tym czesc tego paznokcia jest zdrowa. Nie wiem co robic, paznokiec normalnie rosnie, obcinam go regularnie. Boje sie, ze moze sie wdac jakas infekcja, o ile juz jej nie ma. Do tej pory mi to nie przeszkadzalo poniewaz nie bolalo jednak teraz czasami gdy w butach podniose palce do gory, czuje, ze cos jest nietak. Kiedys bylem u swojej doktor i przepisala mi cos do jedzenia, mowila ze to tylko bakterie. Powinien odejsc sam. No coz jeden odszedl drugi nie. Zblizaja sie wakacje, jak ja bede z tym paznokciem po plazy latal ? Prosze pomocy :)
napisał/a: piotrosiama 2014-06-24 19:31
Warto wybrać się do podologa lub dobrej pedikiurzystki by ocenić stan paznokcia. Ten żółtawy nalot to niewykluczone że mogła wdać się infekcja grzybicza. A tak przy okazji - po takim mocnym urazie paznokieć niezwykle wolno powróci do normalnego wyglądu.
napisał/a: maciek14166 2014-06-25 07:20
Dziekuje za odpowiedz, napewno skorzystam z rady. paznokiec w prawej stopie goil mi sie rok. To jest faktycznie dluga droga. Myslalem, ze mi sie zagoi takze drugi paznokiec ale mam z nim problem. Czasem czuje klucie w palcu, w okolicach paznokcia. Boje sie, ze trzeba bedzie usunac go hirurgicznie, sa jakies masci ? Jakies peparaty ktore pzyspiesza, pomoga w tym calym ''procesie'' odchodzenia ?
napisał/a: piotrosiama 2014-06-25 12:03
Mnie po stłuczeniu paznokieć dochodził do jakieś tam normy ponad 3 lata i niestety nic się nie przyśpieszy. A interwencja chirurgiczna to ostateczność.
napisał/a: maciek14166 2014-06-25 14:00
O to rzeczywiscie dlugo, mam nadzieje, ze uporam sie bez interwencji chirurga* . Tylko dziwi mnie, ze nie ma masci, czegokolwiek co pomogloby ulatwic odpadanie paznokcia. Pozdrawiam