Problem z pamięcią, czy to przez nikotyne?

napisał/a: daymen 2013-05-14 22:57
Cześć, mam 15 lat i straszne problemy z pamięcią, potrafie zapomnieć coś co mi ktoś powiedział 10sek wcześniej, czesto o 14 już nie wiem czy jadlem sniadanie czy tez nie już nie mówie o nauce, choć potrafie nauczyć się dość dużego materiału w powiedzmy 45min przed sprawdzianem, napisze bardzo dobrze a za kolejną godzine napisałbym na 0 punktów ...
pale papierosy, od ok pół roku, myśle że problem zaczął się już wcześniej, mam troche problemy emocjonalne, chyba mam depresje. paliłem marihuane, czytałem na ten temat na forach jej poświęconych i ludzie uzależnieni, którzy dużo jej zażywają mają takie same problemy z pamięcią, ale paliłem ok. 15 razy w przeciągu 5 miesięcy, lecz od sylwestra nie ruszyłem czyli już w moim ciele są na prawde znikome jej ilości i nie oddziaływują na mózg.
czasem zdarza mi sie wypić alkohol, okazjonalnie.
na pewno padnie komentarz ze jak na ten wiek to troche za dużo tych "specyfików" (tzn używek) i dobrze o tym wiem, wiec z góry mówie że na tematy bez uzasadnionego "radzenia" mi abym przestał wolałbym nie odpowiadać.
chciałbym znać powód tych moich anomalii pamięciowych (wstawiłem na tym dziale, dlatego że innego bardziej pasującego do tego tematu na tym forum nie ma i wydaje mi sie ze to z używkami związek także mogło by mieć).
oraz jak sobie z tym radzić
napisał/a: trynek 2013-05-30 22:11
Myślę, że to nie jest wpływ marihuany, bo to jednak zbyt mała dawka, żeby wywołać spustoszenie w pamięci. Niemniej jednak nie polecam tego stosować, bo taki efekt się nasili.
Powiedz jak się odżywiasz? Starasz się jeść zróżnicowane posiłki? I jak sypiasz? Regularnie czy na zmianę długo, krótko? To dość istotne. Jak na razie mogę ci polecić przyjrzeć się diecie i np. kupić sobie jakiś suplement wzmacniający pamięć, np. Actibion http://www.actibion.pl/ Może to ci pomoże.
napisał/a: daymen 2013-06-10 23:12
marasenha napisal(a):Myślę, że to nie jest wpływ marihuany, bo to jednak zbyt mała dawka, żeby wywołać spustoszenie w pamięci. Niemniej jednak nie polecam tego stosować, bo taki efekt się nasili.
Powiedz jak się odżywiasz? Starasz się jeść zróżnicowane posiłki? I jak sypiasz? Regularnie czy na zmianę długo, krótko? To dość istotne. Jak na razie mogę ci polecić przyjrzeć się diecie i np. kupić sobie jakiś suplement wzmacniający pamięć, np. Actibion http://www.actibion.pl/ Może to ci pomoże.

no w sumie odżywiam się średnio, rano rzadko coś jem za to wieczorem strasznie dużo, być może w tym leży problem.
dziękuje za rade i pozdrawiam.