problem z ostrością wzroku

napisał/a: pati09 2015-11-11 01:00
Witam, mam taki problem, gdyż ostatnio byłam u okulisty, który wykrył mi wadę -0,75 w obu oczach. Wyrobiłam okulary, ale zauważyłam że nie do końca wyraźnie w nich widzę, małe literki widzę niewyraźnie z daleka, jest wokół nich jakby taka poświata, czy to normalne? dodam, że są to moje pierwsze okulary, a byłam u dobrego okulisty, gdzie za wizytę zapłaciłam 100 złotych.
napisał/a: theblackcat 2015-11-15 23:06
A jak dobierał Ci lekarz okulary to dobrze w nich widziałaś a w wiekszej mocy gorzej?
Jak masz wade wzroku bywa ze nawet w okularach ktore sa najbardziej dobrane i tak mozna nie widziec 100% perfekcyjnie.
Ja np nosze soczewki, widze w nich lepiej ale jednak pełnej ostrosci wzroku w nich nie mam a "wyzsze" moce sa za wysokie ;) i rozumiem, to dosc irytujace, ja np mimo soczewek musze siedziec w srodkowym rzedzie w szkole, z ostatniego niezbyt widze ;)
napisał/a: Krzysiek1995 2015-11-16 21:31
Jak można widzieć różnice rzędu 0,25 dpt? Chyba nadmiernie się zastanawiasz nad tym, co widzisz i jak :). 0,75 to prawie nic - wiem co mówię - że mam wadę zorientowałem się przy - 2 teraz mam sporo więcej i obywam sie bez okularów.